Drukuj
Kategoria: Szkolenia i konferencje
Odsłony: 1085

Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie „instruktażu” – modelowego sposobu zlecenia zadań (z zakresu pomocy społecznej) zgodnie z ustawą o pożytku publicznym  wolontariacie z uwzględnieniem kwestii finansowych i budżetowych.

Dwudniowe szkolenie odbędzie się 4-5 grudnia 2017 r. w godz. 8.30 - 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, ul. Towarnickiego 3a

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi pani Karolina Cyran-Juraszek. Prelegentka  związana jest z sektorem organizacji pozarządowych od 20 lat. Jest doświadczonym trenerem i menagerem zarządzającym wieloma projektami, w tym ze środków unijnych (SPO RZL, EQUAL, POKL) oraz PO FIO. W latach 2004-2008 była kierownikiem projektu „Partnerstwo dla Rain Mana” fundacji SYNAPSIS, realizowanego w ramach IW EQUAL we współpracy z 7 partnerami, którego rezultatem jest funkcjonujące, pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne zatrudniające 24 dorosłe osoby z autyzmem. Dyrektor, menager, obecnie trener, konsultant wielu organizacji zajmujących się rozwojem podmiotów ekonomii społecznej.

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do beneficjentów RPO WP 2014-2020, szczególne do Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS) oraz  Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie (PCPR)

Program szkolenia

  1. Podstawy prawne
  2. Procedura zlecania zadań publicznych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
  3. Ogłoszenie – regulamin konkursu
  4. Kiedy zadanie jest realizowane
  1. Aspekty finansowe : Zasady i terminy ponoszenia wydatków, przesuwania między pozycjami/kategoriami kosztorysu
  1. Sprawozdanie z realizacji zadania:

 

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
Tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.