To jeden z najweselszych dni w roku! Międzynarodowy Dzień Dziecka budzi zawsze pozytywne skojarzenia, wspomnienia i same uśmiechy. W tym wyjątkowym dniu organizowaliśmy dla dzieci z powiatu mieleckiego imprezę pod hasłem: Tu mieszkam – tu się rozwijam. Celem tego wydarzenia było ukazanie możliwości edukacyjnych na Podkarpaciu, związanych z nowoczesnymi technologiami, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stworzonych dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Impreza odbyła się na terenie Regionalnego Centrum Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu i była związana z 8. Festiwalem Nauki i Techniki w tym mieście.

W trakcie wydarzenia przeprowadzone były zajęcia warsztatowe z zakresu nauki i techniki. Zajęcia polegały na pokazach, ćwiczeniach, zabawach, które w przyjazny, łatwo przyswajalny i interesujący dla młodego odbiorcy sposób ukazywały zalety nauki przedmiotów ścisłych, a także odkrywały miejsca, w których wiedzę na ich temat można zdobywać, rozwijać i przekłuwać w sukces. Zaprezentowane zostały wynalazki i nowoczesne technologie wytwarzane na Podkarpaciu i ich znaczenie na skalę europejską. Szerzone były ponadto informacje z zakresu wpływu Funduszy Europejskich na rozwój edukacji i nauki. Dodatkowym wydarzeniem, była możliwość wzięcia udziału w zabawie/quizie związanym z Funduszami Europejskimi na stoisku promocyjnym RPO WP. W ramach imprezy promowane były ponadto projekty realizowane w powiecie mieleckim.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na naszym profilu Google+.