Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Tysiące dzieci z Podkarpacia obdarował prezentami w sobotę, 2 grudnia br. św. Mikołaj, który zawitał do Portu Lotniczego w Jasionce. W ramach mikołajkowej akcji w terminalu pasażerskim rozdano też dzieciom wiele unijnych materiałów promocyjnych. Specjaliści od Funduszy Europejskich tego dnia rozdawali unijne prezenty również dorosłym, jednak w nieco innym wymiarze: w postaci informacji o możliwościach współfinansowania inwestycji związanych z tworzeniem miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Podkarpacia.

Mikołaj ląduje na Podkarpaciu

Wydarzenie „Mikołaj ląduje w Podkarpackim” to coroczna akcja, której celem jest spotkanie milusińskich z najsympatyczniejszym starszym panem. Krótka rozmowa i wspólne zdjęcie oraz prezent od świętego to moment, na który tego dnia wszyscy czekają. W ramach całego wydarzenia dzieci mogą korzystać z różnych innych atrakcji zapewnionych w budynku terminala pasażerskiego.

Eurostrefa dla malucha

W tym roku po raz pierwszy w historii wydarzenia zorganizowana została impreza towarzysząca „Mikołaj dzieciom Fundusze prezentuje”. W ramach akcji w specjalnie wydzielonej Eurostrefie dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach, w których do wygrania były upominki zakupione z Funduszy Europejskich.

Podczas eventu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny, który organizowany był pod koniec listopada w przedszkolach i żłobkach na terenie województwa podkarpackiego. Wśród dziesiątek prac nadesłanych od najmłodszych mieszkańców terenu, obrazujących św. Mikołaja na lotnisku, najlepszymi okazały się prace nadesłane przez dzieci z Oleszyc, Przemyśla i Kraczkowej. W zamian za wspaniałe prace, dzieci otrzymały vouchery do wykorzystania w kinach oraz centrach zabaw.

Fundusze w prezencie

Dla rodziców i opiekunów na stoisku RPO WP 2014 – 2020 czekały natomiast informacje, wskazówki  i porady na temat środków unijnych, które można zdobyć w ramach projektów związanych z opieką nad najmłodszymi. Instytucja Zarządzająca RPO WP planuje kolejne nabory wniosków na tworzenie i rozwijanie opieki nad najmłodszymi, zarówno w żłobkach, jak i w przedszkolach.

Dofinansowanie z RPO WP można bowiem przeznaczyć na otwarcie nowych żłobków i klubów dziecięcych oraz zapewnienie dodatkowych miejsc w już funkcjonujących placówkach. Osoby, które już teraz tworzą miejsca przyjazne maluszkom, mogą z kolei starać się o dofinansowanie doposażenia sal – tak by w pewni zaspokajały potrzeby najmłodszych podopiecznych. Do wzięcia są też środki na wyżywienie dzieci, a także na pokrycie kosztów zatrudnienia opiekunek. Wszystkie te działania sprawią, że koszty, jakie muszą wziąć na siebie rodzice, znacząco się zmniejszą.

Kolbuszowskie doświadczenia

Specjalnymi gośćmi podczas eventu były dzieci z przedszkoli w Weryni i w Przedborzu w powiecie kolbuszowskim. W tych placówkach bowiem realizowany był projekt „Równy start - tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej przedszkoli na terenie Gminy Kolbuszowa” w ramach RPO WP 2014 – 2020. Agata Świętek - Dyrektor Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego w Weryni opowiedziała zgromadzonym w terminalu rodzicom, w jaki sposób Fundusze Europejskie zmieniły życie młodych mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.

 

Galeria zdjęć do zobaczenia na naszym profilu na Google+

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS