Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Setki rozmów kwalifikacyjnych, z których wiele zakończyło się podpisaniem wymarzonej umowy o pracę – tak w skrócie można opisać efekty dotychczasowych dwóch edycji wydarzenia „Wystartuj z nami – Czas na Fundusze Europejskie”. Kolejna edycja imprezy odbędzie się 26 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Do udziału w tym wydarzeniu zachęcamy młode osoby pozostające bez pracy, a także świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych, specjalizujących się w zawodach technicznych. Mile widziani są również uczniowie szkół średnich, którzy już planują swoją karierę zawodową. Odwiedzając stronę www.wystartujznami.nakiedy.plPrzejdź do serwisu zewnętrznego każdy może zarejestrować się na rozmowę kwalifikacyjną do konkretnego pracodawcy i porozmawiać o konkretnym stanowisku pracy.

Lista poszukiwanych zawodów i firm poszukujących pracowników na plakacie:

 

PLAKAT WYDARZENIA

Zrekrutują i przeszkolą

Wydarzenie od początku wspierane jest przez Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa podkarpackiego. Te finanse umożliwiają organizację warsztatów towarzyszących całej imprezie. Warsztaty organizowane są zarówno dla osób szukających pracy, ale również dla tych, którzy marzą o własnym biznesie lub już takowy posiadają i chcą go rozwinąć min. przy pomocy Funduszy Europejskich. Wśród zaplanowanych tematów prelekcji są:

  • WARSZTATY - Fundusze Europejskie dla młodych - warsztaty skierowane do ludzi młodych (tu głównie o tym co aktualnie można zdobyć z Funduszy dla młodych (Program „POWER”, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji , projekty realizowane przez różne Stowarzyszenia (60 min)
  • WARSZTATY - Jak założyć własny biznes - praktyczny warsztat dotyczący prowadzenia własnej działalności gospodarczej (60 min)
  • WARSZTATY - ABC Funduszy Europejskich - skierowany do MSP - praktyczne aspekty pozyskiwania Funduszy UE (60 min)
  • WARSZTATY - Pisanie CV i listu motywacyjnego - praktyczne zagadnienia jak efektywnie przekazać informacje.

Cała idea wydarzenia ma służyć temu, by ukazać każdemu młodemu człowiekowi możliwości, które pomogą mu w drodze do sukcesu zawodowego, również w sytuacji, w której nie uda mu się znaleźć zatrudnienia w firmie. Po wyjściu z warsztatów o tematyce unijnej z pewnością będzie zorientowany m.in. gdzie i na jakich zasadach można sięgnąć po Fundusze Europejskie, jeśli chce się otworzyć swój własny biznes.

Konkursy i działania towarzyszące

Aby dotrzeć z informacją do jak najszerszego grona odbiorców wydarzenie szeroko promowane jest w Internecie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Facebooka https://www.facebook.com/events/969055919910654/.

Aktualnie na stronie wydarzenia odbywają się konkursy, które mają na celu integrację uczestników wydarzenia i zachęcenie do propagowanie informacji w jeszcze szerszym gronie. Jednym z ciekawych propozycji jest konkurs dla młodzieży ze szkół średnich, który polega na stworzeniu gry. Szczegółowe zasady konkursu opublikowane są na stronie wydarzenia.

Organizatorami imprezy „Wystartuj z nami – Czas na Fundusze Europejskie” są: Linetech Aircraft Maintenance, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie i Zespół Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Plakat wydarzenia

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
gpi@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS