Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Nie po raz pierwszy Polskie Zakłady Lotnicze otwierają swoje drzwi dla zwiedzających, ale tym razem w nietypowej porze - wieczorem. W specjalnie przygotowanej scenerii odwiedzający będą mogli przyjrzeć się wystawie samolotów, które stanowią chlubę lotniczej tradycji Mielca. Nie zabraknie produkowanych obecnie – samolotu M28 i śmigłowca BLACK HAWK. Uzupełnieniem będzie wystawa modeli z własnej kolekcji oraz zaprzyjaźnionych modelarzy, którzy udostępnią szerokiej publiczności swoje eksponaty. W ramach imprezy dużo będzie mowy o Funduszach Europejskich, po które firma skutecznie sięga i z powodzeniem wykorzystuje realizując swoje innowacyjne projekty, dlatego wydarzeniu przyświeca hasło: Fundusze Europejskie – Podkarpackie korzysta.

Moc atrakcji

Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 17.00 obfitować będzie w wiele innych atrakcji, które zapewnią i dorosłym i dzieciom podróż w czasie, od pierwszych nowinek po najnowsze osiągnięcia techniki. Zwiedzając przygotowane stoiska będzie można zgłębić tajniki optyki, fizyki czy robotyki, zagrać w gry, poznać historię COP, a także oglądnąć krótkometrażowe projekcje o tematyce awiacyjnej związanej z PZL Mielec. Chętni mogą wysłuchać  prelekcji na temat budowy modelu samolotu PZL.37 Łoś (godz. 18:00 i 19:00), a dzieci wyposażone w „Paszporty PZL” wezmą udział w grze z nagrodami.

Jeżeli więc: Chcesz zbudować robota – u nas to możliwe! Zbuduj, zaprogramuj i walcz z robotem przeciwnika. Chcesz znaleźć wyjście z labiryntu pełnego luster? Przyjdź i przekonaj się czy potrafisz. Chcesz przytulić robota? Pośmiać się z jego żartów? A może pograć z nim w kalambury? – przyjdź i poznaj Peppera. Nie miałeś okazji latać za sterami samolotu? Nic straconego! Nasz symulator wyniesie Cię w przestworza. Czy wiesz czemu odciski palców  i siatkówka oka są inne u każdego człowieka? Podczas Nocy w PZL Mielec znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z biometrią.

Podróż z paszportem

Chcesz przeżyć przygodę? Zabierzemy Cię w podróż po PZL Mielec. Odbierz paszport, znajduj kody i zbieraj pieczątki, a pod koniec podróży odbierz nagrody.

Swoją ofertę dla zwiedzających przygotował również Urząd Marszałkowski promujący  swoje działania pod hasłem „Fundusze europejskie – Podkarpackie korzysta”. Wiesz „co-nieco” o funduszach europejskich – zakręć kołem fortuny lub zagraj w grę planszową, przy odrobinie szczęści zdobędziesz atrakcyjne nagrody.

Czy jeszcze musimy kogoś zachęcać, aby odwiedził Polskie Zakłady Lotnicze 19 maja?

Organizatorzy zapewniają na terenie Mielca transport na miejsce imprezy bezpłatnymi liniami MKS.

Zapraszamy od godz. 17:00 do 23:00. Brama wejściowa czynna będzie do 22:30.

Plakat wydarzenia

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS