Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Przed nami kolejny Festiwal poświęcony twórczości Edwarda Stachury. To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz wyjątkowych imprez w województwie podkarpackim. Składa się z części warsztatowej, która skierowana jest do młodzieży z całej Polski i części koncertowej, w której udział mogą wziąć wszyscy mieszkańcy regionu.

W tym roku gościem specjalnym będzie Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka oraz Angela Gaber – piosenkarka z Podkarpacia.  

Wygraj bilet na „Całą jaskrawość”

Festiwal Edwarda Stachury odbędzie się w tym roku po raz siódmy. Jego finałowa część, czyli spektakl zatytułowany „Cała jaskrawość” zaplanowano na 25 listopada br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie o godz. 19:00. Chcemy aby jak największa liczba osób mogła wziąć udział w tym wydarzeniu, dlatego też zachęcamy do wzięcia udziału w quizie, w którym do wygrania będą podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Jest zaledwie trzy warunki, które należy spełnić, aby stać się posiadaczem wejściówki. Zostać członkiem wydarzenia „Stachuriada – Cała jaskrawość” na Facebooku, udostępnić go na swoim własnym profilu społecznościowym na Facebooku oraz odpowiedzieć na pytanie umieszczone codziennie na wydarzeniu.

Pytania związane będą z Funduszami Europejskimi na lata 2014-2020, Podkarpaciem oraz znanym poetą Edwardem Stachurą na którego cześć organizowany jest festiwal. Organizator zadecyduje ile rozda zaproszeń każdego dnia. Może się okazać, że danego dnia nagrodzi więcej niż jedną osobę.

Każdy uczestnik quizu może wziąć w nim udział tylko raz dziennie i udzielić tylko jednej odpowiedzi. Kolejne komentarze tej samej osoby nie będą brane pod uwagę. Nagrodzeni zostaną również tylko i wyłącznie Ci uczestnicy, którzy lubią stronę: Zmieniamy Podkarpackie z RPO na Facebooku.

Konkurs rusza w środę7 listopada br. i zakończy się w dniu 21 listopada br. Quiz będzie się odbywał tylko i wyłącznie w dni robocze. Po odbiór zaproszeń będzie można się zgłosić w Urzędzie Marszałkowskim (al. Ł. Cieplińskiego 4, pokój 139 l). Na specjalną prośbę zwycięzców zaproszenia będą również wysyłane pocztą tradycyjną.  

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu (pdf, 366.49 KB).

Czekamy na Was na Facebooku: Zmieniamy Podkarpackie z RPO.

„Stachuriada” po raz siódmy

Od początku w organizację „Festiwalu Twórczości Edwarda Stachury” zaangażowane są dwa regiony: podkarpackie i kujawsko – pomorskie. Wydarzenie oprócz przypominania twórczości polskiego poety, ma na celu pielęgnowanie i promowanie młodych talentów.

Spektakl „Cała jaskrawość” wieńczy warsztaty, które odbywają się na kilka dni przed koncertem finałowym w Smolniku.

Warsztaty młodych wokalistów tradycyjnie odbędą się pod okiem Romana Kołakowskiego – kierownika artystycznego festiwalu, reżysera spektaklu i autora muzyki do tekstów śpiewanych przez młodzież oraz Adama Skrzypka, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu i jego zespołu, a także Magdaleny Śniadeckiej – trenerki wokalnej.

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS