Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Skorzystały z Funduszy Europejskich, otworzyły własne biznesy i spełniły marzenia – teraz są inspiracją dla innych. O tym, jak można osiągnąć sukces przy pomocy unijnego wsparcia dowiemy się podczas eventu, który w piątek 6 sierpnia odbędzie się na Zamku Tarnowskich w Dzikowie (Tarnobrzeg). Pięć przedsiębiorczych kobiet opowiadać będzie o swojej przygodzie z Funduszami. Spotkanie z beneficjentkami odbędzie się w ramach większego wydarzenia, organizowanego przez Fundację Artystyczną GA MON, a które nawiązuje do tematu mody i wzornictwa charakterystycznego dla zamieszkujących niegdyś Puszczę Sandomierską Lasowiaków. W programie imprezy znajdują się również pokazy mody, które poprowadzi znana modelka, stylistka i prezenterka Joanna Horodyńska.

Modne Podkarpacie

Już za kilka dni jedno z najciekawszych eventów, łączących nowoczesne wzornictwo i tradycję – Nadwiślański Fashion Week. W ramach tego wydarzenia w sposób szczególny będziemy mówić o Funduszach Europejskich, które pobudzają do działania i umożliwiają realizację wielu ciekawych inicjatyw. W ramach przedsięwzięcia planowana jest rozmowa z piątką bardzo aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Będą to: Justyna Kuchta (reżyserka, choreografka, animatorka), Katarzyna Wojakowska (właścicielka Browaru Lasowiak), Joanna Sadecka - Kurnik (właścicielka gospodarstwa Dobre Miejsce - eko, wege, slow, prowadząca program kulinarny Kuchnia z sercem), Angelika Rozmus-Dworzecka (właścicielka Manufaktury Czekolady Czekoladowa Chatka), Sylwia Draus-Ciepluch (właścicielka marki kosmetyków naturalnych BIOnly). Przedsiębiorczynie opowiedzą o swoich doświadczeniach, o tym, jak łączą pracę i życie prywatne oraz dlaczego wybrały taką drogę zawodową. Spotkanie to będzie w całości transmitowane za pośrednictwem naszego fanpage: Podkarpackie Fundusze Europejskie

Podczas wydarzenia będzie można uzyskać komplet informacji na temat możliwości pozyskania środków z Unii na realizację celów związanych z ochroną kultury i dziedzictwa narodowego. Pokazane zostaną także efekty sesji zdjęciowej wykonanej w miejscu inwestycji unijnych, a z udziałem modelek ubranych w stroje nawiązujące do  elementów stroju lasowiackiego. Podtrzymywanie tradycji związanych z tą grupą etniczną oraz działalność związana z krawiectwem to domena Fundacji Artystycznej GA MON, która powstała i rozwija się również dzięki funduszom.

Ostatnim punktem programu będzie debata Modne Podkarpacie: Moda jako przestrzeń otwarta z udziałem zaproszonych gości ze świata mody i popkultury. Do udziału zaproszeni zostali goście, którzy w modzie i zachodzących w niej zmianach, trendach, dostrzegają przemiany społeczne, ekonomiczne, kulturowe. Więcej o uczestnikach debaty można dowiedzieć się z kanału Modne Podkarpacie  na Facebooku, na którym odbywać się będzie również bieżąca transmisja z wydarzenia.

Nadwiślański Fashion Week

NFW to inicjatywa, która jest świętem mody na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim. To cykl różnych imprez i spotkań oraz warsztatów i pokazów mody w poszczególnych miastach będących partnerem przedsięwzięcia. 

W sobotę 7 sierpnia organizatorzy zapraszają do Stalowej Woli, gdzie odbędzie się 4FASHION STALOWA WOLA. Z kolei w niedzielę 8 sierpnia – SANDOMIERZ FASHION STREET. Oba pokazy poprowadzi znana modelka, stylistka i prezenterka Joanna Horodyńska. Podczas pokazów na ulicach miasta na wybiegu swoje kolekcje zaprezentują: KOVALOWE, Klaudia Klimas, Magdalena Wilk-Dryło, Krystian Szymczak, Ewa Zbaraszewska, Serafin Andrzejak, Anna Łucka-Wójcik, Gabriela Tomaka-Ząbek, Aneta Łącka, Kaja Adamus, Agnieszka Bliszczyk, Mateusz Gurgul. Swoją najnowszą kolekcję inspirowaną lokalną kulturą pokaże także główna organizatorka - Justyna Wesołowska.

plakat wydarzenia

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS