Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Informacja z 18 września 2021 r.

Niestety z powodu bardzo silnego wiatru i opadów deszczu zaplanowany w dniu dzisiejszym pokaz Drone Show zostaje przeniesiony na inny termin. Nową datę wydarzenia podamy w najbliższych dniach. Zależy nam na tym, aby ten pokaz na długo zapadł Wam w pamięci i wywołał wiele pozytywnych emocji, a niestety dzisiejsza aura na to nie pozwala. Zostańcie z nami, śledźcie nasze wydarzenie i do zobaczenia na pokazie Drone Show.

 

W tym roku działania w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich  koncentrują się w Krośnie i Bóbrce. W ramach trzydniowego eventu (17-19 września) odbędą się transmisje online, podczas których odbędą się zarówno warsztaty o Funduszach Europejskich, jak i ciekawe doświadczenia, pożyteczne szkolenia oraz pokazy. Dodatkowo zorganizowany zostanie piknik rodzinny, podczas którego będzie możliwość wcielenia się w samego… Ignacego Łukasiewicza. To właśnie jego działalność nieodwracalnie zmieniła świat. Wpłynęła też na nasz region i ukształtowała silny charakter jego mieszkańców, który w  połączeniu z Funduszami Europejskimi, daje ludziom niesamowitą energię do działania, spełniania i realizacji swoich celów i marzeń oraz osiągania osobistych sukcesów! Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wieczorny Drone Show. Jedyny w tej części kraju pokaz bezzałogowych statków powietrznych.

Ogólnopolskie święto Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku po to, by pokazać jak wiele w Polsce zmieniły unijne dotacje. Na stronie internetowej dedykowanej DOFE w Polsce: www.dniotwarte.eu można zobaczyć przykłady zrealizowanych inwestycji unijnych oraz wydarzenia organizowane z tej okazji, zarówno na Podkarpaciu, jak i w całej Polsce w formie online i stacjonarnie.

Podkarpackie świętowanie – piątek

W piątek w ramach DOFE na Podkarpaciu odbędzie się cykl warsztatów poświęconych Funduszom Europejskim i perspektywom, które niosą dla każdego. Warsztaty poprowadzą eksperci z Punktów Informacyjnych. Warsztaty odbędą się zgodnie z poniższym programem, a dostępne będą w formie online za pośrednictwem kanału Odmienione Podkarpackie na YouTubie. 

Agenda na piątek, 17 września

Podkarpackie świętowanie – sobota

Sobota to dzień poświęcony beneficjentom Funduszy Europejskich z regionu. W trakcie krótkich warsztatów, które odbędą się w formie online, beneficjenci będą mówić nie tylko o swoich inwestycjach zrealizowanych przy pomocy unijnego wsparcia. Pokażą jak dbać o środowisko naturalne i przyrodę. Mowa będzie także o ropie naftowej - jej atutach i negatywnym wpływie na środowisko. Wszystko po to, by szerzyć i krzewić oraz propagować działania proekologiczne w regionie. Warsztaty będą dostępne za pośrednictwem kanału Odmienione Podkarpackie na YouTube.

Drone SHOW i Bieg Lotnika

W sobotę wieczorem wydarznie przeniesie się na Lotnisko w Krośnie. O 20:00 wystartuje doroczny Bieg Lotnika. Sztandarowa impreza dla fanów biegania organizowana od kilku lat przez Miasto Krosno. Gwoździem programu tego wieczoru będzie niecodzienny podniebny pokaz zaplanowany o godz. 21:00. W powietrzu pojawi się sto kolorowych dronów. Każdy z nich waży niecałe 300 gram, razem uformują w trakcie show 12 różnych symboli związanych z regionem. Będzie to swoistego rodzaju nietypowa, audiowizualna opowieść podniebna o naszym regionie, jego historii, dziedzictwie oraz o nieustannym rozwoju, który dokonuje się również dzięki Funduszom Europejskim. Miejsce dla widowni planowane jest od strony ul. Kaczorowskiego. Drone Show oraz wszystkie pozostałe warsztaty będą transmitowane, zgodnie z programem za pośrednictwem kanału Odmienione Podkarpackie na YouTube.

Agenda na sobotę, 18 września

Podkarpackie świętowanie – niedziela

W niedzielę podkarpackie DOFE przenosi się do Bóbrki i miejscowego Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.  Na wszystkich zwiedzających czekać tam będzie moc atrakcji: Planetarium, Bus Łukasiewicza, warsztaty naukowe i ekologiczne oraz pokazy, szkolenia i wiele innych.

Agenda na niedzielę, 19 września

Bądź z nami online

Szczegóły wydarzenia podawane są na bieżąco na fanpage: Podkarpackie Fundusze Europejskie na Facebooku.

Postały również dwa wydarzenia poświęcone akcji, dołącz do nich i bądź na bieżąco!

DOFE NA PODKARPACIU

DRONE SHOW

Do pobrania

Program wydarzenia 17 - 19 września 2021 r.

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS