Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Było to spektakularne zwieńczenie Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Podkarpaciu w 2021 r. Przełożony z 18 września z powodu fatalnych warunków pogodowych pokaz dronów, odbył się w ubiegłą sobotę 9 października. Pomimo wieczornego chłodu, przejrzyste niebo nad lotniskiem przyszło obserwować wielu mieszkańców Krosna. Szacuje się, że drone show na miejscu obejrzało nawet 2 tysiące osób. Tymczasem rośnie liczba widzów internetowej wersji pokazów. Można je cały czas oglądać na stronie Odmienione Podkarpackie na Facebooku.

Element pokazu dronów z napisem PODKARPACKIE

Symbole rozwoju

Bez wątpienia był to ciekawy i innowacyjny event. Sto wielobarwnych statków powietrznych – zupełnie innowacyjnych i ekologicznych, zaprogramowano tak, by układały się w symbole, które w szczególny sposób nawiązują do województwa podkarpackiego. Muzyka i lektor dopełniły całości. W efekcie wzięliśmy udział w swoistego rodzaju seansie opowiadającym o rozwijającym się przy pomocy Funduszy Europejskich regionie, jego walorach i kreatywnych mieszkańcach. Zaczęło się od Łukasiewicza i efektów jego pracy, a skończyło na Podkarpackim Centrum Nauki 'Łukasiewicz', które powstaje przy udziale funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020 w  podrzeszowskiej Jasionce.

To szczególnego rodzaju wprowadzenie mieszkańców regionu w przyszły rok, którego ambasadorem będzie Ignacy Łukasiewicz (stosowny list intencyjny w tej sprawie podpisany został 6 października w Rzeszowie).

Pokaz dronów z symbolem samochodu

W hołdzie mieszkańcom regionu

Drone Show został zorganizowany w ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które w tym roku odbywały się w Krośnie i Bóbrce. Tego typu wydarzenia plenerowe stanowią nieodłączny element promowania środków unijnych, które z uwagi na pandemię w ostatnich latach odbywa się w ograniczony sposób. Pokaz był bez wątpienia wyjątkowy, prawdopodobnie jedyny w tej części kraju i drugi w Polsce. Został zorganizowany w hołdzie wszystkim mieszkańcom Podkarpacia. Mamy nadzieję, że transmisja z pokazu dostępna dla widzów w Internecie będzie wspaniałą lekcją historii, pomoże w budowaniu poczucia dumy i tożsamości regionalnej.

Pokaz dronów - twarz Ignacego Łukasiewicza

 

Sylwia Tęcza
Oddział komunikacji i promocji Funduszy Europejskich

 

 
 
 
 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS