Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

W sobotę 23 października w ramach kampanii Z Funduszami Europejskimi €=mc2 odbyła się w  gra miejska pod tytułem „Tropimy Fundusze Europejskie”.

Trasa gry wiodła przez miejsca Rzeszowa, które korzystały ze wsparcia unijnego. Zgodnie z tytułem - uczestnicy mogli przekonać się, że ślady Funduszy Europejskich są na każdym kroku. Popularyzacji wiedzy o Funduszach Europejskich służyły także kreatywne zadania, z którymi musieli mierzyć się gracze w kolejnych punktach na trasie.

Do zaliczenia było 10 punktów rozmieszczonych przy najbardziej rozpoznawalnych miejscach na mapie miasta, które rozwinęły się bądź powstały przy pomocy Funduszy Europejskich. Nie mogło wiec  zabraknąć Ogrodów Bernardyńskich, Muzeum Dobranocek, Filharmonii Podkarpackiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego czy Dworca PKP.

Dla wszystkich którzy tego dnia potrafili policzyć krzyżujące się alejki w ogrodach, odnaleźć lokomotywę schowaną na dworcu, rozpoznać flagi krajów należących do Unii Europejskiej, ułożyć wersy Ody do radości oraz odpowiedzieć, w każdym z punktów, na pytanie związane ze środkami unijnymi, na mecie czekały nagrody.

Cieszy nas bardzo fakt, że w grze wzięła udział przede wszystkim młodzież. Z radością wręczyliśmy uczestnikom drobny sprzęt sportowy.

Pięć osób - nagrodzonych uczestników gry miejskiej obok plansz konkursowych na tle widoku miasta

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS