Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Nowy numer magazynu „Zobacz zmiany” już gotowy! W naszej publikacji znajdziesz artykuły z przydatnymi wskazówkami oraz takie, które pozwalają na poszerzanie wiedzy o funduszach.

Nowa perspektywa finansowa to nowy budżet i nowa nazwa programu – Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Na jakie inwestycje region planuje przeznaczyć środki europejskie, jak przebiegały prace nad dokumentem i co przyniosły konsultacje – opowiada Wojciech Magnowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  w rozmowie „Gotowi do zmian”.

A co udało się zrobić w regionie dzięki kończącemu się RPO WP na lata 2014-2020? Przypomnijmy, że program musi zostać rozliczony do końca 2023 r. Więcej na ten temat w artykule „Efekty zmian”.

Ciekawie zapowiada się również sekcja „Dobre praktyki”, którą tym razem poświęciliśmy w większości projektom związanym ze zdrowiem.  Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie wkrótce przeniesie się do nowego budynku, w którym będą świetnie wyposażone oddziały i komfortowe pokoje dla pacjentów. Szpital specjalistyczny Sanus w Stalowej Woli systematycznie poszerza swoją ofertę o nowe zabiegi i urządzenia, korzystając ze wsparcia Funduszy Europejskich. Nowa e-usługa, nad którą pracuje podrzeszowska spółka Reliefy (startup pozyskał grant w wysokości prawie 1 mln zł z Platformy Startowej „Start in Podkarpackie”), pozwoli zwiększyć dokładność oceny stanu pacjenta podczas zdalnych lub bezpośrednich konsultacji medycznych.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku promującego ten numer.

Wersja mobilna – możliwa do odtwarzania na tabletach i smartfonach: zobaczzmiany.pl/wydanie/1-2022/

Wersja dostępna – PDF (rozmiar: 5,16 MB)

Poprzednie numery magazynów znajdują się w sekcji „Archiwum” pod tym linkiem

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS