Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

W Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie trwa ciekawy projekt kulturalno - artystyczny, którego adresatem są dzieci z naszego regionu. Do wspólnej zabawy zapraszamy również najmłodszych obywateli Ukrainy, aktualnie przebywających w naszym regionie.

Aktywna integracja

W ramach projektu realizowanego dzięki Funduszom Europejskim, Muzeum zrealizuje różnorodne, dostępne wydarzenia kulturalne: integracyjne warsztaty artystyczne oraz zajęcia edukacyjne połączone ze zwiedzaniem bajkowej ekspozycji, z przewodnikiem oraz tłumaczem języka ukraińskiego lub przewodnikiem w języku ukraińskim, w zależności od potrzeb gości.

Uczestnicy spotkań zdobywają wiedzę poprzez twórczą aktywność i zabawę, z wykorzystaniem przystosowanych do potrzeb projektu pomocy, zabawek i urządzeń interaktywnych oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Na spotkaniach pojawiają się także bajkowi bohaterowie w postaci maskotek oraz kostiumów popularnych postaci z wieczorynek.

Europejskie tradycje w dobranockach 

Ważnym aspektem projektu jest promowanie wartości, jakie niosą dobranocki: przyjaźń, miłość, uczciwość, tradycja, szacunek, tolerancja, sprawiedliwość, solidarność, równość, piękno i ochrona przyrody, kultura i dobre maniery. Do współpracy przy tym projekcie zaproszono artystów z Polski i Ukrainy, by uczestnicy poznali sztukę i tradycję obu narodów.

Akcja potrwa do 15 czerwca, a szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie Muzeum Dobranocek.

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS