Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Najnowszy numer magazynu „Zobacz zmiany” już gotowy! W naszej publikacji znajdziesz artykuły z przydatnymi wskazówkami oraz takie, które pozwalają na poszerzanie wiedzy o funduszach.

Nowa Krajowa Polityka Miejska 2030 w znacznym stopniu poświęcona jest najważniejszym wyzwaniom miast i ich obszarów funkcjonalnych, jakim jest tworzenie takich warunków, aby mogły się rozwijać w sposób zrównoważony i oferować mieszkańcom wysoką jakość życia – wyjaśnia Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej w rozmowie Zazielenianie miast.

W tej perspektywie finansowej posiadanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej będzie obligatoryjne dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych przy pozyskiwaniu środków na transport niskoemisyjny. W 2018 r. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zainicjowało pilotaż, który pomógł wybranym miastom w przygotowaniu takiego dokumentu. Więcej na ten temat w artykule: Zielony i przyjazny transport miejski.

Ciekawie zapowiada się również sekcja „Dobre praktyki”, którą tym razem poświęciliśmy w większości projektom związanym z rewitalizacją. Gmina Olszanica przygotowała szeroki program rewitalizacji, w którym turystyka jest drogą do stworzenia mieszkańcom szans na aktywizację zawodową. W Jaśle dzięki przemyślanej rewitalizacji powstało m.in. Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości. Zagospodarowanie zdegradowanych terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego to z kolei szansa na pracę przy ich utrzymaniu lub w nowych punktach gastronomicznych.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku promującego ten numer.

Wersja mobilna – możliwa do odtwarzania na tabletach i smartfonach: zobaczzmiany.pl/wydanie/2-2022/

Wersja dostępna – PDF (rozmiar: 5,90 MB)

Poprzednie numery magazynów znajdują się w sekcji „Archiwum” pod tym linkiem

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS