Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Przed nami dziewiąta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W całej Polsce czeka na nas wiele atrakcji, które organizowane będą z tej okazji. W ramach DOFE 2022 swoje drzwi otworzyło wielu beneficjentów. Ich pomysły na obchody tego święta znaleźć można na stronie www.dniotwarte.eu. Z okazji DOFE planujemy też kilka eventów w plenerze. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu DOFE na Podkarpaciu. Koncentracja obchodów nastąpi w dniach 7,8 i 9 października.

7 października - edukacja, pasja i biznes

Z okazji DOFE na Podkarpaciu planowane są trzy duże wydarzenia. Pierwsze odbędzie się 7 października w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że zainteresuje ono młodych ludzi uczących się w szkołach średnich i studentów. W programie tego wydarzenia jest bowiem konferencja podczas której przewidzianych jest wiele interesujących prelekcji na temat możliwości pozyskania środków oraz na temat doświadczeń młodych osób, które już po nie sięgnęły. Dużą i atrakcją tego dnia będzie możliwość uczestnictwa w warsztatach Proto Lab, czyli warsztatach, w których młodzi naukowcy i pasjonaci wykorzystują swoją wiedzę i tworzą realne rozwiązania w różnych branżach, w tym m.in. z dziedziny lotnictwa i kosmonautyki. Do odwiedzin PCI zachęcamy również wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z informacji na temat aktualnie dostępnych środków unijnych i możliwości, jakie pojawią się w nowej perspektywie. Odpowiedzi na pytania udzielać będą eksperci z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ale nie tylko!  Doradcy Energetyczni  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zapraszają na swoje stoisko informacyjno–promocyjne, w którym odwiedzający będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej. Będzie można również uzyskać informacje na temat programów „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd”, „Moje Ciepło”, „Ciepłe Mieszkanie”,  „Agroenergia” oraz zapoznać się z ofertą finansową  Funduszu. Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia finansowego na realizację przedsięwzięć proekologicznych będą mogły uzyskać fachową poradę na temat tego w jaki sposób należy złożyć stosowny wniosek o dofinansowanie, jakie wymagania techniczne muszą spełnić realizowane inwestycje oraz jakiej wysokości wsparcia można się spodziewać.

Szczegółowy program konferencji (docx, 16.69 KB)

8 października - aktywnie i zdrowo

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to akcja, podczas której promowane są projekty unijne, ale to także okazja do zaoferowania mieszkańcom różnego typu aktywności sportowych i kulturalnych i przedstawienie oferty, z której na co dzień mogą korzystać, a która powstała, bądź rozwinęła się dzięki Funduszom Europejskim. Drugiego dnia obchodów DOFE (8 października) planujemy zatem wiele aktywności ruchowych i sportowych dla całych rodzin w Nisku i okolicach. W programie przewidziano m.in. warsztaty cyrkowe dla dzieci, pokazy i degustacje kulinarne oraz występy chórów i zespołów lokalnych. Wszystko odbywać się będzie na Placu Wolności, a atrakcje zaplanowano aż na dwa dni, bo DOFE będą tu trwały do niedzieli. 

Szczegółowy program wydarzenia w Nisku (jpg, 738.53 KB)

9 października - kulturalnie i zabawnie

Trzeci dzień poświęcimy szeroko pojętej kulturze i rozrywce, a miejscem spotkań będzie Dom Kultury SCK w Mielcu oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu wraz z przyległymi do nich parkami: im. St. Lachmana oraz ZPiT Rzeszowiacy. W tym dniu planowane są pokazy kina europejskiego, animacje dla dzieci, wykłady edukacyjne, warsztaty taneczne i występy wokalne.

Szczegółowy program wydarzenia w Mielcu (jpg, 1.98 MB)

Finał DOFE 2022 w blaskach reflektorów i laserów

Widowiskowo szykuje się zakończenie obchodów DOFE na Podkarpaciu. W Nisku niedzielne popołudnie upłynie na pewno radośnie i z humorem, bo o godz. 15:00  przed publicznością wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju. Nieco później – o godz. 19:00 odbędzie się natomiast koncert Barbary Wrońskiej.

Wrażenia gwarantowane będą też w Mielcu. O godz. 20:00 planowany jest niezapomniany pokaz laserowy. Bohaterem tego festiwalu świateł będą oczywiście… FUNDUSZE EUROPEJSKIE!

Przyjdź, Zobacz, Sprawdź i Skorzystaj! ! !

 

DOFE plakat A3 02

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS