Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Dziewiąta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami. Beneficjenci funduszy, ale także uczestnicy projektów zorganizowali szereg różnych atrakcji stacjonarnych i w formie online. Wszystko po to, by promować wspólnie działania zrealizowane w regionie przy pomocy unijnego dofinansowania.

Czas dla funduszy

DOFE to doskonała okazja do integrowania mieszkańców i pokazywania tego, co udało się zrealizować dzięki Funduszom Europejskim w ich najbliższej okolicy. Dlatego co roku wędrujemy po regionie i organizujemy aktywności w różnych miejscach, podczas których przy okazji promujemy lokalne projekty, które wpłynęły na życie mieszkańców. Podczas tych wydarzeń z mieszkańcami rozmawiają eksperci od funduszy, którzy udzielają indywidualnych konsultacji i informacji na temat aktualnie dostępnych środków europejskich.

Trzy miejsca pełne atrakcji

W tym roku w naszym regionie działania z okazji DOFE w dniach 7-9 października br. koncentrowały się w trzech miejscach: w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie, na terenach przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu oraz na Placu Wolności w Nisku.

Podkarpackie Centrum Innowacji to miejsce mające szczególne znaczenie na mapie funduszowej Podkarpacia. To instytucja stworzona z myślą o ludziach młodych i pełnych inspiracji do działania. PCI powstało bowiem przy potężnym udziale środków z Unii. Dzięki niemu, młodzi ludzie mogą tu nie tylko realizować swoje pasje, ale rozwijać talenty, szlifować umiejętności i materializować swoje najśmielsze pomysły.

Grupa młodzieży stojącej tyłem, w nowoczesnym wnętrzu, na pierwszym planie chłopak z założonymi okularami VR i kontrolerem trzymanym w dłoni

W sobotę odwiedziliśmy centrum Niska. Tam w ramach DOFE promowaliśmy szeroką ofertę kulturalną, która została znacząco wzbogacona dzięki Funduszom Europejskim. Nisko z miejscowym Centrum Kultury jest przykładem tego, w jaki sposób środki pożytkowane są w rozwój talentów artystycznych dzieci i młodzieży. Wraz ze Stalową Wolą i otwartym niedawno przy współudziale środków z RPO WP Muzeum COPU to znaczący ośrodek na mapie kulturalnej Polski. W programie wydarzenia w Nisku były m.in. warsztaty cyrkowe dla dzieci, czy zawody w siłowaniu na rękę. Do tego pokazy i degustacje kulinarne oraz występy chórów i zespołów lokalnych.

Namiot wystawienniczy w niebiesko-zielonych kolorach, w namiocie 3 kobiety i banner z napisem Fundusze Europejskie dla Podkarpacia

W niedzielę natomiast świętowanie przenieśliśmy do Mielca. Działania promocyjne koncentrowały się przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej, utworzonej również ze środków RPO WP. W finale plenerowej imprezy zorganizowany został pokaz laserowy o miejscach i inwestycjach współfinansowanych z Funduszy Europejskich, który zwieńczył wojewódzkie obchody DOFE w regionie.

Wydarzenie plenerowe. Po lewej stronie kolorowe windery z napisem Dni Otwarte Funduszy Europejskich i namioty wystawiennicze, przed którymi stoi duża grupa ludzi w różnym wieku

Fundusze rozwijają nasz region

Do tej pory w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020 beneficjenci złożyli ponad 6,5 tysiąca wniosków w blisko 300 konkursach i naborach pozakonkursowych. Podpisano prawie 3,5 tysiąca umów. Do 30 września beneficjentom w województwie podkarpackim wypłacono środki w wysokości ponad 8 miliardów 314 milionów złotych. 

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS