Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Energia, młodość i przeboje, czyli koncert „Jak nie MY, to kto?”

Szesnaście piosenek, które dobrze znamy z anten radiowych, znajdzie się w programie koncertu przygotowanego z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży. Trwają próby do wydarzenia wspólnie przygotowywanego  przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Miejski Ośrodek w Dębicy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a honorowy patronat nad widowiskiem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Całe wydarzenie wspierają Fundusze Europejskie.

Europejski Rok Młodzieży

Koncert organizowany jest z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. To wydarzenie jest świetną okazją do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumna prezentacja ich talentów muzycznych:

Miejsce koncertu także nie jest przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MORS to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Mam nadzieję, że bilety na koncert szybko się rozejdą, a samo spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy – podkreśla Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia.

„Jak nie my to kto?”

Wydarzenie, które odbędzie się 3 grudnia w sali dębickiego MOK, nosi tytuł „Jak nie my, to kto?” i właśnie ruszyły intensywne próby muzyczne.

Wspólnie wybraliśmy repertuar, który złoży się na program koncertu, a od kilku tygodni powstają aranżacje utworów, które zaprezentujemy. Będą to przeboje nowe i nieco starsze. Usłyszymy znane piosenki m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzaty Ostrowskiej – mówi Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.

Zespół, który pracuje nad przygotowaniem wydarzenia to instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz przyjaciele obu instytucji organizujących koncert. Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów.

To znakomity skład fantastycznych i utalentowanych ludzi z całego Podkarpacia, spośród których nie wszyscy mieli dotąd okazję występować w tak dużym zespole. Każdy z nas nie tylko przykłada się do występu, ale przede wszystkim dobrze się bawi i poznaje nowych przyjaciół. Dzielimy muzyczne pasje – powiedziała wokalistka, Aleksandra Malczyńska.

Łącznie podczas koncertu zaprezentuje się blisko 50-ciu młodych instrumentalistów i wokalistów.

Bezpłatne zaproszenia na koncert będą dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy i Domu Kultury w Przecławiu od 15 listopada (informacja pod nr tel. 17 749 39 82).

Plakat wydarzenia

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS