Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Szesnaście piosenek, dobrze znanych ze stacji radiowych, znalazło się w programie koncertu „Jak nie my, to kto?”, przygotowanego na podkarpacki finał Europejskiego Roku Młodzieży. Prawie dwugodzinne widowisko muzyczne odbyło się 3 grudnia w Domu Kultury Mors w Dębicy. Miejsce koncertu nie było przypadkowe, bowiem dębicki ośrodek to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich w naszym województwie.

Blondynka z długimi włosami i brunet z włosami do ramion śpiewają w duecie. W tle orkiestra

Rok 2022 ustanowiono Europejskim Rokiem Młodzieży, aby zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywa europejska młodzież w budowaniu lepszej przyszłości – bardziej ekologicznej, sprzyjającej włączeniu społecznemu i cyfrowej. Na Podkarpaciu przez cały rok organizowane były różne inicjatywy integrujące i wspierające młodzież, wśród nich letni cykl imprez plenerowych, Dni Otwarte Funduszy Europejskich oraz konkurs zatytułowany „Unia Równych Szans”, który został rozstrzygnięty kilka dni temu. Nad przygotowaniem koncertu podsumowującego wszystkie te wydarzenia pracowali instruktorzy Domu Kultury w Przecławiu. Na scenie wystąpił zespół złożony z niemal 50-ciu instrumentalistów i wokalistów – młodych mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. W podziękowaniu za szereg inicjatyw podejmowanych przez samorząd województwa w roku młodzieży, zarówno marszałek Władysław Ortyl, jak i Wioletta Rejman, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej otrzymali w prezencie symboliczną parę trampek.

Na środku sceny grupa młodych ludzi śpiewa do mikrofonów. Po lewej i prawej stronie członkowie orkiestry.

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS