Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Rzeszów, Jasionka, Łańcut, Stalowa Wola, Ustrzyki Dolne, Jasło, Nisko, Jarosław, Przemyśl, Dębica, czy Krosno – m.in. w tych miastach organizowane są Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Funduszowy weekend, który w tym roku przypada w dniach 12-14 maja br. będzie obfitował w wiele różnych aktywności, w których każdy może wziąć udział bezpłatnie lub ze zniżką. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie dniotwarte.eu. W tym roku świętujemy po raz dziesiąty, a na dużą plenerową imprezę wojewódzką zapraszamy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Cel DOFE

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja, podczas której każdy z beneficjentów może wypromować swój projekt. Może to zrobić na różne sposoby: organizując dzień otwarty w swojej siedzibie, piknik, spotkanie, a w przypadku podmiotów kulturalnych czy turystycznych proponując na przykład zwiedzanie za pół ceny. Ten rok wyjątkowo obfituje w różne atrakcje. Wśród beneficjentów, którzy zdecydowali się łączyć w ogólnopolską akcję są m.in. Podkarpackie Centrum Nauki im. Łukasiewicza, Podkarpackie Centrum Innowacji, CKPiDN w Mielcu, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Biblioteka Publiczna w Baszni Dolnej, Ośrodek Garncarski Medynia, czy Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Górnych. O tym, jakie aktywności planują dla zwiedzających dowiemy się ze strony dniotwarte.eu.

Sanok pełen gwiazd

W tym roku wojewódzkie obchody DOFE zostały zaplanowane na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W wydarzenie włączyło się także miejscowe Muzeum Historyczne. Dla gości, którzy 13 lub 14 dnia odwiedzą mury Zamku, czy Skansenu przewidziano darmowe lub ulgowe wejściówki, a także szereg rozmaitych atrakcji w tym: zjazd na tyrolce przez rzekę San, spływy pontonowe, a także warsztaty edukacyjne i animacje dla dzieci, zajęcia fitness, rajd rowerowy i koncerty. W sobotę przed publicznością od godziny 15:00 grać będą: Wes Gałczyński&Power Train, następnie zespół Żmije i formacja Rock Away. W niedziele scena w Skansenie zacznie rozbrzmiewać muzyką od godziny 15:00. Zaplanowano występy zespołów: Kufel Band, Iska&Band, DOC., a o 19:15 koncert zespołu Dom o Zielonych Progach.

Każdy, kto w tych dniach odwiedzi sanocki Park Etnograficzny otrzyma słodką niespodziankę. Ciekawie i europejsko zapowiada się także niedzielne spotkanie z blogerem kulinarnym Andrzejem Polanem, który tego dnia zamierza częstować gości w Sanoku potrawami charakterystycznymi dla krajów europejskich.  

Informacje o funduszach są na wyciągnięcie ręki

Na miejscu imprezy w Sanoku dostępni będą także eksperci, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą szczegółowych informacji na temat możliwości skorzystania z funduszy. Relacje z całego wydarzenia dostępne będą na kanałach: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na Facebooku i Instagramie oraz na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/970727950619433

  

 

Sylwia Tęcza
Oddział Promocji Funduszy Europejskich

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS