Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Jedyny w Polsce festiwal poświęcony krótkim filmom promocyjnym i reklamowym wyprodukowanym przez 3 sektory z zakresu Agendy 2030, Corporate Social Responsibility (CSR) i zrównoważonego rozwoju.

 

VIII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się w dniach 24-29 września 2023 roku w Poznaniu (formuła hybrydowa,  finał w Kinie Rialto). Tytuł Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs). Festiwal ma charakter konkursu na najbardziej wartościowe krótkie filmy (do 5 minut) reklamowe i promocyjne przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, w tym samorządów mówiących o społecznej odpowiedzialności w ich strukturach. Ze względu na społeczną wagę tematu udział w festiwalu jest bezpłatny zarówno dla twórców, podmiotów uczestniczących w konkursie, jak i widzów.

 

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 sierpnia 2023 r., natomiast 5 września ogłoszona zostanie lista zakwalifikowanych filmów oraz szczegółowy program imprezy. Można zgłosić jeden film, a data powstania jest nieistotna. Można pokazać filmy wyprodukowane kilka lat wcześniej.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia filmu znajdującą się na stronie Festiwalu: www.17celow.pl 

 

Na stronie tej znajduje się też regulamin konkursu. Organizatorzy wręczą Złote, Srebrne i Brązowe Tarcze 29 września 2023 r. ,podczas uroczystej Gali Finałowej w Kinie Rialto w Poznaniu. Poznaniacy uznali festiwal upowszechniający 17 SDGs za najlepszą inicjatywę pozarządową (nagroda Inicjatora 2016). W 2019 roku Polska Izba Ekologii przyznała Fundacji Res Severa nagrodę „Ekolaurów” za działania edukacyjne i promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez Festiwal „17 Celów”.


Więcej informacji:
www.17celow.pl


Zachęcamy do wysyłania filmów na Festiwal i Konkurs i obecności podczas Festiwalowej Gali!

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS