Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Poniżej znajdą Państwo informacje o działaniach i ułatwieniach przygotowanych przez Instytucję Zarządzającą RPO WP na rzecz beneficjentów środków UE w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Informujemy tu również o zmianach i przesunięciach terminów naborów wniosków oraz przekazujemy inne wiadomości ważne dla realizujących projekty unijne w czasie pandemii.

 

  

Od lat odmieniają Podkarpackie, pomagają w realizacji najśmielszych projektów zarówno prywatnych, jak i społecznych - tym razem śpieszą na pomoc ze skutkami pandemii koronawirusa tak w dziedzinie gospodarczej, jak i w celu ochrony naszego zdrowia. Mowa o Funduszach Europejskich. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego zostanie w tym celu wykorzystane aż 350 mln zł.

Na taką formę i skalę pomocy zgodę wyraziła Komisja Europejska oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Zapowiadane 50 mln zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego na niezbędne zakupy medyczne już poszły w ruch.  

Od 21 kwietnia br. Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna  w Rzeszowie ma nowe narzędzie do walki z koronawirusem. Siedem nowiutkich pojazdów, służących do przewożenia próbek. Pojazdy są odpowiednio przygotowane i wyposażone do pełnienia tej funkcji.

Samochody zakupione w ramach środków UE do walki z koronawirusem

Przypominamy: do tej pory zakupione również zostały tysiące maseczek oraz 4500 kombinezonów ochronnych. Zostały one rozesłane do szpitali w: Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu oraz trafiły do sztabu kryzysowego Wojewody Podkarpackiego. Na finał czekają kolejne zamówienia na sprzęt medyczny, w tym dla:

  • Centrum Medycznego w Łańcucie - 20 respiratorów (wartość ok. 2 mln zł),
  • Szpitala w Dębicy – na doposażenie stacji dializ i oddziału psychiatrii (wartość ok.  1 mln zł)
  • szpitali z oddziałami zakaźnymi i stacji pogotowia ratunkowego oraz KSW 2 i SPZOZ Nr 1 w Rzeszowie – 35 respiratorów (wartość ok. 3,5 mln zł) oraz 31 szt. urządzeń do dezynfekcji i dekontaminacji (wartość ok. 2 mln zł)
  • Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie – komora laminarna (II klasa bezpieczeństwa), urządzenie do dekontaminacji powietrza technologią HEPA oraz lampy bakteriobójcze przepływowe (wartość ok. 161 tys. zł)
  • Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie – zestaw do automatycznej izolacji i detekcji koronawirusa (wartość ok. 0,5 mln zł) oraz 86 zestawów komputerowych z oprogramowaniem (wartość ok. 620 tys. zł)​
  • pięciu Stacji Pogotowia Ratunkowego funkcjonujących w województwie podkarpackim – 10 ambulansów sanitarnych oraz 5 karetek transportowych (wartość ok. 7 mln zł)

Samochód z oznaczeniem dofinansowania ze środków UE


 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS