Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Poniżej znajdą Państwo informacje o działaniach i ułatwieniach przygotowanych przez Instytucję Zarządzającą RPO WP na rzecz beneficjentów środków UE w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Informujemy tu również o zmianach i przesunięciach terminów naborów wniosków oraz przekazujemy inne wiadomości ważne dla realizujących projekty unijne w czasie pandemii.

 

 

W Sanoku, Krośnie, Mielcu, Przemyślu i Rzeszowie pracują już ambulanse transportowe, które zakupione zostały w ramach działań, jakie Samorząd Województwa podejmuje w związku z pandemią Covid19.

 Każdy z pojazdów kosztował ponad 150 tys. zł. i każdy zawiera specjalistyczne wyposażenie, które jest niezbędne do transportu chorych - Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Zanim trafiły do swoich baz - cała piątka okazale zaprezentowała się pod Urzędem Marszałkowskim.

Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO WP w sumie 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

Prezentacja nowych ambulansów przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie.

Pojazdy oprócz tego, że mają barwy dedykowane dla służby zdrowia posiadają również naklejki z logotypami unijnymi. To znak, że ich zakup sfinansowany został w ramach Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. 

Naklejki z logotypami unijnymi - to znak, że ich zakup sfinansowany został w ramach Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Podkarpackiego na lata 2014 – 2020

Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie to Fiaty Doblo. Mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

Na zdjęciu ambulans z otwartymi tylnymi drzwiami, z widocznym w środku wyposażeniem

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS