Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Poniżej znajdą Państwo informacje o działaniach i ułatwieniach przygotowanych przez Instytucję Zarządzającą RPO WP na rzecz beneficjentów środków UE w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Informujemy tu również o zmianach i przesunięciach terminów naborów wniosków oraz przekazujemy inne wiadomości ważne dla realizujących projekty unijne w czasie pandemii.

 

 

Kardiomonitory neonatologiczne, wirówki medyczne oraz komora laminarna – to najnowszy nabytek Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2”, skierowanego przeciwko skutkom pandemii, a który współfinansowany jest z Funduszy Europejskich (RPO WP). Nowe wyposażenie właśnie rozpoczyna swoją pracę. Fakt ten z pewnością uspokoi przyszłe mamy, które przeszły chorobę lub które mają podejrzenie zakażenia Covid-19 oraz mamy wszystkich maleństw, które pojawiły się już na świecie.

Nowy kardiomonitor w przemyskiej lecznicy.

W ramach projektu zakupione zostały kardiomonitory neonatologiczne  (2 szt.) z przeznaczeniem na Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka dla dzieci urodzonych przez kobiety z podejrzeniem zakażenia koronawirusem zakażonych. Ponadto szpital został wyposażony w sprzęt, który jest niezbędny do przystosowania szpitalnego laboratorium tj. wirówkę medyczną oraz  komorę laminarną.

Zakupu dokonano w celu umożliwienia diagnozowania COVID-19 oraz spełnienia wymagań ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

 

Specjalistyczny sprzęt pomaga walczyć ze skutkami pandemii.

 
 
 
 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS