Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Wprowadzenie na rynek nowej oferty BIOinnowacyjnych produktów w oparciu o wyniki przeprowadzonych prac B+R

Opis projektu

Firma NoveltyUNIT zajmuje się m.in. przeprowadzaniem badań laboratoryjnych i produkcją dla potrzeb własnych oraz na rzecz podmiotów działających w branżach: kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej, chemii gospodarczej czy nawozów sztucznych. Fundamentem świadczonych przez nią usług i prac badawczo-rozwojowych są doskonale wyposażone laboratoria dermatologiczne, chemiczne i mikrobiologiczne oraz doświadczona kadra laboratoryjna i technologiczna.

– W szerokim spektrum naszej działalności stawiamy na trend ekologiczny związany ze stosowaniem surowców, procesów i procedur przyjaznych dla środowiska naturalnego. Dzięki projektowi rozszerzyliśmy wachlarz naszych usług o opracowywanie receptur biokosmetyków i ich produkcję, która nie jest tak inwazyjna i szkodliwa dla natury jak kosmetyków syntetycznych – mówi Krzysztof Ciepluch, właściciel NoveltyUNIT.

Dzięki projektowi firma kupiła kompleksową linię produkcyjną. Składają się na nią linia mieszalnikowa do przygotowania półproduktów i docelowych formulacji kosmetyków oraz linia do ich konfekcjonowania, czyli m.in. dozowania, napełniania i etykietowania opakowań. Pierwszą serią kosmetyczną, powstałą tu od A do Z, jest „BIOnly forest”. Składa się ona z kosmetyków organicznych do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, rąk oraz do pielęgnacji i kondycjonowania włosów, opracowanych na bazie wyciągu z kory i drewna bukowego zawierającego szereg substancji organicznych o bardzo korzystnym oddziaływaniu na skórę. Opracowując dermokosmetyki, zespół NoveltyUNIT sięga do medycyny ludowej i wykorzystuje związki o działaniu pielęgnacyjnym i prozdrowotnym od wieków obecne w naszym otoczeniu.

Dzięki temu, że wszystkie procesy produkcyjne przeprowadzane są w temperaturze poniżej 35 ̊C, substancje składowe zachowują swoje właściwości organiczne. Biokosmetyki zawdzięczają swój zapach naturalnym olejkom eterycznym o działaniu m.in. bakterio- i grzybobójczym. Profil produkcyjny NoveltyUNIT pozostaje w harmonii z naturą, wyznaczając trend przyszłości. Warto dotrzymać mu kroku.

Galeria

 

Naturalne produkty zapachowe użyte do produkcji kosmetyków linia produkcyjna Kolba z wyciągiem z naturalnych składników używanych do produkcji kosmetyków Sprzęt zakupiony w ramach projektu Kolby z wyciągiem z naturalnych składników używanych do produkcji kosmetyków

 

Informacje szczegółowe

Beneficjent

NoveltyUNIT

Program

Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

1 167 270,00 zł

Wkład UE

569 400,00 zł

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS