Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w MOF Sanok-Lesko

Opis projektu

Budynek dworca multimodalnego w Sanoku już z daleka przykuwa uwagę oryginalną architekturą – przeszkloną fasadą z krzyżującymi się aluminiowymi profilami, na które nałożono okleinę z jasnego drewna. W nocy specjalny układ lamp ledowych umożliwia wyświetlanie na elewacji różnorodnych wzorów i kolorów. W środku dominuje stal i surowy beton. Na dwóch kondygnacjach rozplanowano poczekalnie, kasy, biura, lokale gastronomiczne i handlowe, punkt informacji turystycznej oraz skrytki do przechowywania bagażu. Na piętro można wjechać ruchomymi schodami. Budynek jest energooszczędny, ogrzewany systemem łączącym gazowe pompy cieplne z modułami fotowoltaicznymi, które wypełniają zadaszenie wiat autobusowych.

Obok architektury zadbano również o rozwiązania, które pozwalają sprawnie i wygodnie zmienić środek transportu. Na usytuowany w pobliżu zabytkowy dworzec PKP można przejść zabudowaną kładką nad torami. Przystanki mają tutaj wszyscy przewoźnicy operujący na terenie Sanoka oraz Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sanok-Lesko, którzy do tej pory korzystali z różnych miejsc rozsianych po całym mieście. Obok dworca ustawiono również wiatę dla rowerów, a przy niej stanowisko umożliwiające dokonanie prostych napraw.

Inwestycja jest kluczowym elementem budowy spójnego, efektywnego i bezpiecznego systemu przewozów pasażerskich w Sanoku i okolicy. Sam budynek dworca, który posiada zaplecze handlowe i gastronomiczne, z pewnością przyczyni się do ożywienia tej części miasta – podkreśla Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

W ramach projektu wykonano również 43 km linii komunikacji miejskiej. Powstały place manewrowe, przystanki dla autobusów, przystanek dla autobusu miejskiego, postój taksówek i parking dla samochodów osobowych. Kupiono także 11 niskoemisyjnych autobusów oraz wybudowano dwa obiekty „bike&ride” i „park&ride” ze 155 miejscami postojowymi.

Galeria

Budynek dworca z autobusem niskoemisyjnym Łącznik nadziemny pomiędzy dworcami Tablica informacyjna na przystanku samochodowym Panele fotowoltaiczne do zasilania dworca

 

Informacje szczegółowe

Beneficjent

Gmina Miasta Sanoka

Program

Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

34 660 146,11 zł

Wkład UE

20 918 276,33 zł

 

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS