Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Koordynowana opieka kardiologiczna w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Ojca Pio w Przemyślu

Opis projektu

Przemyski szpital znany jest w regionie z wysokiej jakości opieki kardiologicznej. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej placówka mogła zwiększyć o 16 liczbę łóżek na oddziale kardiologicznym, podnieść jakość świadczeń, a także rozszerzyć spektrum usług.

W szpitalu wprowadzono tzw. koordynowaną opiekę kardiologiczną obejmującą diagnozę, leczenie i rehabilitację. W ramach projektu powstał nowy, w pełni doposażony oddział rehabilitacji kardiologicznej (jedyny w promieniu 80 km), pododdział kardiologii inwazyjnej i pracownia hemodynamiki i angiologii. Pracownię wyposażono m.in. w nowoczesny angiograf służący do badania naczyń krwionośnych, oceny ich stanu oraz wyboru najskuteczniejszej strategii leczenia. Wprowadzono też szereg zmian organizacyjnych, które zwiększają bezpieczeństwo pacjentów i ułatwiają pracę personelu medycznego. Pracownię hemodynamiki i angiologii umieszczono w lokalizacji umożliwiającej jak najszybszą ingerencję lekarzy podczas zawału – pacjent zawałowy jest bezpośrednio dowożony na salę oddaloną 30 m od wejścia do szpitala. Stworzono także drugą salę, która zapewnia zachowanie dyżuru zawałowego bez konieczności przerywania zabiegów planowych.

Nowy sprzęt i lepsze warunki pracy i leczenia przyciągnęły nowych lekarzy. Z kolei przyszli adepci medycyny, którzy odbywają praktyki zawodowe w przemyskim szpitalu, mogą szkolić się na najlepszym sprzęcie pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Galeria

Wyposażenie szpitala zakupione w ramach projektu Wyposażenie szpitala zakupione w ramach projektu Sala szpitalna wyposażona w ramach projektu Sala ćwiczeń indywidualnych wyposażona w ramach projektu Sala rehabilitacyjna wyposażona w ramach projektu

  

Informacje szczegółowe

Beneficjent

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu

Program

Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

14 987 257,85 zł

Wkład UE

10 217 554,47 zł

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS