Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Po raz kolejny Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających w ramach imprezy pt. „Wieczór w PZL Mielec”. Nie zdarza się to zbyt często dlatego też zawsze takie okazje budzą ogromne zainteresowanie - tak było i tym razem, pomimo że impreza odbyła się o nietypowej porze bo… po zmroku, PZL odwiedziło około 10 tys. osób. Wydarzeniu, które odbyło się w sobotę (19 maja) towarzyszyło hasło Fundusze Europejskie – Podkarpackie korzysta. Zaakcentowano w ten sposób działania firmy polegające na pozyskiwaniu pieniędzy unijnych i inwestowaniu ich w nowoczesne technologie z branży lotniczej, która jest jedną z inteligentnych specjalizacji regionu.  

Było nie tylko ciekawie, nowocześnie i aktywnie zwłaszcza dla dzieci, ale również widowiskowo. Duże wrażenie zrobiły na zwiedzających samoloty, ustawione na terenie zakładów, które tego dnia zostały podświetlone na kolorowo. Atrakcje, które tego dnia przygotowano ucieszyły głównie najmłodszych. Zwiedzając stoiska można było m.in. zgłębić tajniki optyki, fizyki czy robotyki, zagrać w gry, poznać historię COP, a także oglądnąć krótkometrażowe projekcje o tematyce awiacyjnej związanej z PZL Mielec. Odbyła się również prelekcja na temat budowy modelu samolotu PZL.37 Łoś, a dzieci wyposażone w „Paszporty PZL” wzięły udział w grze z nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także ekspozycja robotów, a także zabawy z nauką i techniką w tym: labirynt pełen luster, komputer sterowany owocami czy symulatory lotów.

Były również zabawy dla tych, którzy wiedzą „co-nieco” o funduszach europejskich. Zabawa w koło fortuny i gra planszowa oraz zawody w składaniu i wypuszczaniu samolocików z papieru to tylko niektóre skecze przygotowane w namiocie „funduszowym”. Tym, którym szczęście dopisało zdobyli atrakcyjne nagrody.

Tekst: Sylwia Tęcza
Oddział Komunikacji i promocji RPO

Fot: Michał Bosek
Oddział Komunikacji wizualnej
UMWP

 Ikona PZL SIkorsky Aircraft Corporation Śmigłowiec Black Hawk w nietypowej odsłonie Pamiętkowe zdjęcia w nocnej scenerii Podświetlane samoloty cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzajacych Strefa zabaw i quizów o tematyce unijnej Symulator lotów cieszył sie dużym powodzeniem wśród dzieci Uczestnicy wydarzenia przed bramą główną do PZL  Wystawa modeli samolotów Wystawa robotów i jeden z ulubieńców dzieci WALL E Zabawy z robotem o imieniu PepperIkona PZL Mielec Samolot Łoś

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS