Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Polska w Unii Europejskiej jest już obecna od ponad 17 lat! Możemy się cieszyć ze wspólnych wartości, bez przeszkód podróżować, uczyć się i pracować w krajach Wspólnoty. A do tego korzystamy z dobrodziejstw polityki spójności i otrzymujemy ogromne wsparcie na modernizację kraju. Fundusze Europejskie finansują zarówno duże projekty, jak i niewielkie zmiany w naszych małych ojczyznach. Jakie są ich efekty? Nowoczesny zielony transport, nowe drogi, innowacje w firmach, dodatkowe miejsca w przedszkolach, inwestycje w ochronę zdrowia, kulturę i środowisko. Wszystkie zmiany – podnosząc jakość życia służą – mieszkańcom Podkarpacia i Polski. Czas po raz kolejny nagrodzić tych, którzy unijne fundusze potrafią przemienić we wspólną korzyść.

Województwo Podkarpackie organizuje II edycję konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Kto dołączy do grona mistrzów w korzystaniu z Funduszy Europejskich w naszym regionie? Które ze zmian wprowadzonych dzięki naszemu uczestnictwu we Wspólnocie Ty uważasz za najważniejsze? Wkrótce się przekonamy.

Spośród puli wytypowanych przez ekspertów projektów Kapituła Konkursu wybierze 25 najlepszych – po 5 w każdej kategorii:

  • Inteligentny region – projekty z inteligentnymi rozwiązaniami technologicznymi i społecznymi z uwzględnieniem regionalnych inteligentnych specjalizacji
  • Zielony region – projekty proponujące rozwiązania przyjazne dla klimatu
  • Kreatywny region – projekty kulturalne, edukacyjne i turystyczne
  • Przyjazny region – projekty zwalczające nierówności, ubóstwo i dyskryminację, proponujące przyjazne rozwiązania dla mieszkańców
  • Bezpieczny region – projekty wzmacniające bezpieczeństwo, pomagające ratować zdrowie i życie mieszkańców.

Informacje o nominowanych przez Kapitułę Konkursu projektach zostaną umieszczone na stronie mistrzowskiezmiany.pl. Będziesz mógł zagłosować na najlepszy – Twoim zdaniem – projekt. Natomiast Kapituła Konkursu wskaże 5 laureatów – po jednym w każdej kategorii. Laureaci zostaną nagrodzeni przez Marszałka Województwa mistrzowskimi statuetkami. Wszystkie nominowane przedsięwzięcia pokażemy w albumie, do którego zdjęcia przygotuje fotograf. Wszystkie nominowane i nagrodzone projekty promowane będą w działaniach realizowanych przez Województwo Podkarpackie.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu, znajdują się na stronie mistrzowskiezmiany.pl.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z p. Joanną Skrzypek (tel. 17 773 60 61, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub p. Agnieszką Zarzyczny (tel. 17 747 59 32, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Do Państwa dyspozycji są pracownicy Biura Konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS