Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Zakończył się dwudniowy wyjazd, podczas którego dziennikarze podkarpackich mediów oglądali ciekawe projekty i inwestycje, jakie powstały w naszym regionie dzięki unijnym dotacjom. Kilkunastoosobowa grupa przemierzyła w sumie kilkaset kilometrów od Mielca, przez Jasło, Rymanów-Zdrój, Sanok, Przemyśl, Jarosław i Przeworsk. Już niedługo ich relacje usłyszycie w prasie, radiu i telewizji.

Dziennikarze odwiedzili zarówno podkarpackie firmy, które wykorzystały unijne dotacje na rozwój i innowacje, jak np. Zakład Obróbki Kamienia w Przyłęku, ale byli także w placówkach oświatowych, które zyskały dodatkową przestrzeń do aktywności fizycznej i nauki, jak np. w I LO w Jaśle. Tam dzięki rozbudowie powstały sale lekcyjne oraz obserwatorium astronomiczne.

Wśród odwiedzanych miejsc były też bary, w których stworzono miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Takim przykładem jest „Nasza Chata” w Rymanowie-Zdroju” i „Europejskie Klimaty” w Jarosławiu. Fundusze Europejskie pozwoliły także na realizację ważnego projektu ratowania ginących gatunków roślin w Arboretum w Bolestraszycach, a w Przeworsku efektem unijnej dotacji jest pięknie odnowiony zabytkowy ratusz oraz atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta, która powstała na poprzemysłowych terenach.

Cykliczne wyjazdy dziennikarzy organizowane przez urząd marszałkowski mają pokazać dziennikarzom, a dzięki nim mieszkańcom Podkarpacia, jak zmienia się nasz region i jak wiele zyskał dzięki unijnym funduszom. Już niedługo dłuższa informacja i materiał filmowy z tego wydarzenia.

 

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Poniżej znajdziecie Państwo przekierowania do stron z relacjami dziennikarzy z wyjazdu studyjnego:

Audycje emitowane przez Radio Rzeszów:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty studyjnej.

 

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS