Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Urzędnicy połączyli swoje siły z firmą Linetech i zorganizowali dla młodzieży unikatowe w skali kraju spotkanie, dające im szansę na lepszą przyszłość. W ramach wydarzenia młodzież, w tym absolwenci Zespołu Szkół Mechanicznych oraz innych placówek z terenu Podkarpacia mieli szansę przyjść i wziąć udział w rozmowach kwalifikacyjnych na różne stanowiska pracy oferowane przez firmy z Podkarpacia, jak również w spotkaniach, na których poruszano kwestie pozyskiwania funduszy na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Współorganizatorem wydarzenia „Wystartuj z nami”, które można zakwalifikować jako targi pracy było Województwo Podkarpackie, imprezę wsparły fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Spotkania i warsztaty

Pomysłodawcą imprezy „Wystartuj z nami” jest firma Linetech. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w czerwcu i spotkało z ogromnym zainteresowaniem i sukcesem. Tym razem pomoc w organizacji zaoferowały: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie wraz z Powiatowym Urzędem Pracy. Oprócz stoisk promocyjnych firm, rozstawionych w auli Zespołu Szkół Mechanicznych, chętni mogli wziąć udział w warsztatach z pisania CV, czy w pogadance na temat pozyskiwania funduszy na otwarcie własnej działalności gospodarczej, gdyby któraś z młodych osób zdecydowała się jednak „postawić na swoim”. Z uczestnikami wydarzenia spotkał się również Wojciech Pitura reprezentujący firmę Revas, który zachęcał młodzież do skorzystania z pieniędzy w ramach start’upów, oferowanych przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego - To wydarzenie nietypowe nie tylko na Podkarpaciu, ale i w Polsce. Inne od typowych targów, typowych stoisk, które często niewiele przynoszą. W szczególny sposób chciałbym podziękować wszystkim pracodawcom, którzy podjęli to wyzwanie i są dzisiaj z nami – mówił podczas oficjalnego otwarcia targów Adam Panek – Dyrektor PUP w Rzeszowie.

Łowcy głów

Gwoździem w programie imprezy były jednak rozmowy kwalifikacyjne, które odbywały się w salach lekcyjnych. Z ofertami pracy można było zapoznać się wcześniej na specjalnej stronie internetowej. Na przyszłych pracowników czekali przedstawiciele aż 14 firm w tym: Pratt & Whitney Aero Power, Linetech, Borg Warner, Goodrich Aerospace Poland, MB Aerospace czy Sanofi – Aventis Sp. z o. o. Z pełną odpowiedzialnością już w dniu spotkania można było przypuszczać, że po targach podpisanych zostanie wiele nowych umów o pracę. -  Jesteśmy absolwentami inżynierii materiałowej. Dla nas takie targi z przewagą firm z Doliny Lotniczej to świetna okazja. Nie musimy chodzić po każdej z firm osobno, wszystkie mamy w jednym miejscu. Rozdajemy CV, pracodawcy bardzo chętnie je przyjmują, odpowiadają na nasze odpowiedzi i miejmy nadzieję, że jeszcze się z nimi spotkamy – powiedziała w przerwie swoich rozmów kwalifikacyjnych jedna  z uczestniczek imprezy Katarzyna Stefanik.

Podkarpackie lata wyżej

Na auli szkolnej, na której prezentowały się firmy i instytucje nie zabrakło RPO WP 2014 – 2020. Na stoisku informacyjno – promocyjnym można było porozmawiać o funduszach dostępnych w obecnej perspektywie. Dla uczestników targów zorganizowano sporo dodatkowych zabaw, quizów i testów z pytaniami w tym również o tematyce unijnej, w których do wygrania były vouchery do wykorzystania w różnych sklepach. Jeden z konkursów polegał na wymyśleniu hasła promującego warsztaty w ramach targów. Wygrało krótkie, zwięzłe i bardzo wymowne: Podkarpackie – lata wyżej. Mamy nadzieję, że zostanie ono wykorzystane podczas targów w przyszłym roku.

Fotogaleria z wydarzenia do zobaczenia na naszym profilu Google+.

 

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS