Dzięki Funduszom Europejskim walczymy ze skutkami koronawirusa na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców. Dbamy o to, by zakupione ze środków unijnych wyposażenie mogło wspierać walkę z pandemią w całym regionie.

Tym razem wkraczamy ze znacznie bardziej zaawansowanym sprzętem, a mianowicie – karetkami. Od dziś Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie dysponuje nowymi ambulansami sanitarnymi typu A1. Są to pojazdy skonstruowane na bazie samochodu marki Fiat Doblo wraz z noszami transportowymi oraz fotelem kardiologicznym z przeznaczeniem na realizację transportów w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 na terenie województwa podkarpackiego.

Pojazdy zostaną wykorzystane m.in. do przewozu osób z podejrzeniem wirusa oraz materiałów biologicznych.

  Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zgodnie podkreślają, że nowe pojazdy zdecydowanie usprawnią codzienną pracę, która w okresie pandemii jest wzmożona

Fot. 1 Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zgodnie podkreślają, że nowe pojazdy zdecydowanie usprawnią codzienną pracę, która w okresie pandemii jest wzmożona.

Dostawa dotyczy aktualnie 2szt. ambulansów, natomiast kolejne 3 zostaną przekazane w kolejnych dniach.

Samochody zostaną wykorzystane do transportu chorych oraz osób podejrzewanych o zakażenie Covid19. Pojazdy wyposażone są w nosze transportowe oraz fotel kardiologiczny

Fot. 2 Samochody zostaną wykorzystane do transportu chorych oraz osób podejrzewanych o zakażenie Covid19. Pojazdy wyposażone są w nosze transportowe oraz fotel kardiologiczny.  

Samochody wykorzystywane będą przez stacje pogotowia ratunkowego z terenu województwa podkarpackiego: Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Zakupy unijne wymiernie wspierają codzienną pracę ratowników, która w okresie pandemii jest niestety wzmożona.