Województwo Podkarpackie podaje do konsultacji zatwierdzone w dniu 13.08.2020 r. przez Zarząd Województwa Podkarpackiego propozycje projektów z terenu województwa podkarpackiego do Krajowego Planu Odbudowy.

Zgłoszone propozycje projektów mają szanse na uzyskanie wsparcia z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności (Recovery and Resilience Facility - RRF), którego głównym celem jest odbudowa gospodarki i zapobieganie różnic gospodarczych w UE po kryzysie wywołanym epidemią COVID-19. Wysokość środków skierowanych dla Polski wynosi ok. 23 mld euro.

Podstawą ubiegania się o wsparcie ze środków RRF będzie Krajowy Plan Odbudowy przygotowywany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zidentyfikowane projekty powinny mieć charakter strategiczny, ich efekty powinny być trwałe i w jak największym stopniu powinny przyczyniać się do wzmocnienia gospodarki regionu.

Propozycje projektów zostaną przekazane do oceny w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Uwagi do przedstawionych propozycji projektów można zgłaszać w terminie do 18 sierpnia br., do godziny 14:00, drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na przedstawionym poniżej formularzu.

Do pobrania:

Lista propozycji projektów (pdf, 224.43 KB)

Formularz zgłaszania uwag (doc, 39 KB)