Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi - to tytuł pełnometrażowego dokumentu, którego premiera przed nami. Film jest zwieńczeniem kampanii informacyjno – promocyjnej realizowanej przez Województwo Podkarpackie, a poświęconej efektom wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020 i Funduszy Europejskich w regionie. Do wspólnego seansu zapraszamy w najbliższy czwartek 12 listopada o godz. 20:00 na kanał YouTube Odmienione Podkarpackie.  

Kadr z filmu ze Stanisławem Myszkowskim, stojącym na furgonetce z wyciągniętą ręką i palcem wskazującym na widza

O filmie

Kanwą filmu jest osiem inspirujących historii o poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Bohaterowie to ludzie, którzy podjęli świadomą decyzję, aby pozostać na Podkarpaciu, uczyć się i rozwijać, tworzyć i realizować swoje projekty i przekładać pasje na swoje szanse. Fundusze Europejskie wspierają decyzje naszych bohaterów, a później ich projekty. Często to właśnie dzięki dostępności środków unijnych decydują się na realizację swojego pomysłu, na dalsze rozwijanie biznesu, albo kształcenie w nowym zawodzie.

Kadr z filmu z twarzą Agnieszki Pasek w blasku iskier i ognia w pracowni kowalskiej

Film wychodzi jednak poza personalne ramy. Wyłania się z niego kompleksowy obraz Podkarpacia, z jego wykorzystanymi, ale również niewykorzystanymi możliwościami, budzącym się do życia lokalnym patriotyzmem oraz niesamowitą siłą i zaradnością, jaką wykazują się mieszkańcy regionu w codziennym życiu. Wybrzmiewa z niego duma z tego, co udało im się do tej pory osiągnąć i z tego, co region ma do zaoferowania. Coraz większa jest również świadomość, że „Podkarpackie to ja” i to „ode mnie” zależy czy sięgnę po swoje marzenia, czy też poddam się już na starcie, oddając walkowerem swoją szansę innym.

Kadr z filmu Podkarpackie to Ty, dwóch mężczyzn siedzących przy stole

O kampanii

Podkarpackie to Ty to kampania promująca efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich w regionie. W kampanii postawiliśmy na szczerość i prawdziwość. Dlatego oddaliśmy głos naszym mieszkańcom – dotychczasowym beneficjentom Funduszy Europejskich, mając tym samym nadzieję, że staną się inspiracją dla przyszłych beneficjentów. Opowiedzieliśmy ich historie za pomocą różnych środków przekazu, od spotów TV, poprzez pokazanie bohaterów w ciekawej szacie graficznej na banerach, do mediów społecznościowych (Facebook, Instagram i YouTube), za pomocą których dostarczaliśmy  treści dotyczące bohaterów i regionu. Nasze posty, zdjęcia i krótkie formy filmowe, cieszyły się ogromną popularnością wyrażoną w licznych komentarzach i polubieniach. Mówiliśmy o bardzo ważnej roli, jaką odgrywają Fundusze Europejskie w regionie, ale również słuchaliśmy mieszkańców, którzy chętnie dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami. Pełnometrażowy film dokumentalny Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi. jest zwieńczeniem całej kampanii, a także pewnego rodzaju podziękowaniem dla mieszkańców regionu za ostatnie sześć lat. Mamy nadzieję, że nasz film stanie się inspiracją dla wielu ludzi na Podkarpaciu, którzy mają chęć do działania i inicjatywę do tego, aby podjąć życiowe wyzwania i rozwijać siebie, a tym samym cały region, wraz z Funduszami Europejskimi.

Oficjalna premiera filmu Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi. 12 listopada godz. 20.00 na kanale YouTube Odmienione Podkarpackie.

Kadr z filmu pokazujący piękno Podkarpacia