Pokazy modeli samolotów historycznych, sportowych i akrobacyjnych. Prezentacja modeli szybowców zawodniczych, gry i zabawy lotnicze hangarowe i plenerowe, nocna gala balonowa, a na koniec pokaz fajerwerków - to tylko kilka atrakcji w programie Aeropikniku Lotniczego Fundusze Europejskie w lot!, który odbędzie się w niedzielę 12 września w Kresowej Osadzie.

Wydarzenie, którego organizatorem jest Gmina Lubaczów, a współorganizatorem Województwo Podkarpackie, będzie z pewnością dużą atrakcją dla miłośników lotnictwa. Wyjątkowego charakteru tej imprezie dodaje fakt, że w tej części regionu takie podniebne święto odbędzie się po raz pierwszy. Może zatem warto wybrać się do Baszni Dolnej i skorzystać z zaplanowanych atrakcji, a przy okazji skorzystać z oferty turystycznej tamtych okolic. Tereny te uznawane są za przedsionek Roztocza. Oferują ciekawe aktywności, zachwycają zieloną urodą i gwarantują relaks.

Podczas pikniku nie zabraknie Funduszy Europejskich. Na specjalnym stoisku promocyjnym odbywać się będą gry i zabawy o tematyce unijnej. Szczegóły na temat pikniku można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku.

Plakat wydarzenia, na niebieskim tle kolorowy balon oraz paralotniarz, plakat zawiera informacje o atrakcjach podczas wydarzenia