W sobotę 23 października w ramach kampanii Z Funduszami Europejskimi €=mc2 odbyła się w  gra miejska pod tytułem „Tropimy Fundusze Europejskie”.

Trasa gry wiodła przez miejsca Rzeszowa, które korzystały ze wsparcia unijnego. Zgodnie z tytułem - uczestnicy mogli przekonać się, że ślady Funduszy Europejskich są na każdym kroku. Popularyzacji wiedzy o Funduszach Europejskich służyły także kreatywne zadania, z którymi musieli mierzyć się gracze w kolejnych punktach na trasie.

Do zaliczenia było 10 punktów rozmieszczonych przy najbardziej rozpoznawalnych miejscach na mapie miasta, które rozwinęły się bądź powstały przy pomocy Funduszy Europejskich. Nie mogło wiec  zabraknąć Ogrodów Bernardyńskich, Muzeum Dobranocek, Filharmonii Podkarpackiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego czy Dworca PKP.

Dla wszystkich którzy tego dnia potrafili policzyć krzyżujące się alejki w ogrodach, odnaleźć lokomotywę schowaną na dworcu, rozpoznać flagi krajów należących do Unii Europejskiej, ułożyć wersy Ody do radości oraz odpowiedzieć, w każdym z punktów, na pytanie związane ze środkami unijnymi, na mecie czekały nagrody.

Cieszy nas bardzo fakt, że w grze wzięła udział przede wszystkim młodzież. Z radością wręczyliśmy uczestnikom drobny sprzęt sportowy.

Pięć osób - nagrodzonych uczestników gry miejskiej obok plansz konkursowych na tle widoku miasta