Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

Setki osób, przedstawicieli samorządów, instytucji i stowarzyszeń - potencjalnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2014 – 2020 w zakresie EFS wzięło udział w seminariach szkoleniowych, które przez ostatnie dwa tygodnie odbywały się w różnych miastach na terenie województwa podkarpackiego. To nie koniec szkoleń. Przed nami kolejne spotkania dla przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Pierwszy cykl spotkań, dotyczył wsparcia projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy, integracji społecznej i edukacji. O możliwościach pozyskiwania środków z RPO WP w ramach EFS mówili eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Seminaria odbyły się w 7 miastach regionu tj. Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Jaśle, Krośnie, Sanoku i Mielcu. Ostatnie spotkanie, kończące tematykę związana z EFS miało miejsce 2 października w Rzeszowie - Można powiedzieć, że miesiąc październik jest miesiącem szkoleń, ale nie tylko, bo abyśmy mogli sprawnie i efektywnie wykorzystywać środki, abyśmy mogli sprawnie uruchomić Program potrzebne są prace Komitetu Monitorującego. Odbyły się już trzy spotkania Komitetu, gdzie przyjęliśmy kryteria wyboru projektów, które są niezmiernie istotne dla każdego potencjalnego beneficjenta. Dopiero po określeniu kryteriów wszyscy decydują się na składanie projektów – podkreślił podczas specjalnej konferencji prasowej, zwołanej dziś w Urzędzie Marszałkowskim Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego. - Kwota wynikająca z przygotowanych kryteriów w konkursach, które ogłosimy do końca tego roku wynosi 1,8 mld zł. Taką kwotę oddamy do dyspozycji przedsiębiorców, bezrobotnych, instytucji samorządowych. Plasuje nas to na 2 miejscu w kraju – tuż po województwie śląskim- dodał Marszałek Ortyl.

We wszystkich szkoleniach dotyczących EFS udział wzięło prawie pół tysiąca osób.

Chętnych do udziału w kolejnych seminariach prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej odpowiedniego dla miejsca szkolenia, który dostępny jest w ogłoszeniu o seminariach na stronie www.rpo.podkarpackie.pl (Zakładka, która jest specjalnie poświęcona takim wydarzeniom, to zakładka Weź udział w szkoleniach i konferencjach).

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS