Fundusze Europejskie zazwyczaj towarzyszą wielkim wydarzeniom w naszym regionie, nie zabraknie ich podczas II Podkarpackich Pokazów Lotniczych. Na terenach Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce, gdzie nie tylko niebo, ale również ziemia wypełnione będą atrakcjami, planujemy zorganizować coś odlotowego. Dla obserwatorów podniebnych akrobacji szykujemy nie tylko stoisko promocyjne, ale całą strefę europejską z konkursami i zabawami!

Tego typu imprezy to dla osób zajmujących się wdrażaniem Funduszy Europejskich doskonała okazja, by promować i propagować informacje o  środkach unijnych dostępnych w naszym regionie i w kraju. Podczas lotniczego święta w obrębie naszej strefy na potencjalnych beneficjentów czekać będą specjaliści, którzy będą udzielać informacji o środkach dostępnych w ramach perspektywy finansowej 2014 - 2020. 

Teorię będzie można uzupełnić w bezpośrednich rozmowach z osobami, które już korzystały ze środków unijnych i zrealizowały projekty. W unijnej strefie planowana jest bowiem ekspozycja kilkudziesięciu instytucji i stowarzyszeń, które inicjowały swoją działalność, bądź też rozwijały się przy pomocy unijnego wsparcia.

Już wkrótce ujawnimy szczegóły dotyczące unijnej strefy. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmiku o tym, jak do odlotu na imprezę przygotowują się Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego i Marek Orkisz – Rektor Politechniki Rzeszowskiej.