W Sanoku, Krośnie, Mielcu, Przemyślu i Rzeszowie pracują już ambulanse transportowe, które zakupione zostały w ramach działań, jakie Samorząd Województwa podejmuje w związku z pandemią Covid19.

 Każdy z pojazdów kosztował ponad 150 tys. zł. i każdy zawiera specjalistyczne wyposażenie, które jest niezbędne do transportu chorych - Cieszę się, że te zakupy przebiegają tak sprawnie, że mamy odpowiedni sprzęt dla pogotowia. Już niebawem będą kolejne karetki. Dzięki temu ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Zanim trafiły do swoich baz - cała piątka okazale zaprezentowała się pod Urzędem Marszałkowskim.

Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO WP w sumie 50 mln zł. Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

Prezentacja nowych ambulansów przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie.

Pojazdy oprócz tego, że mają barwy dedykowane dla służby zdrowia posiadają również naklejki z logotypami unijnymi. To znak, że ich zakup sfinansowany został w ramach Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. 

Naklejki z logotypami unijnymi - to znak, że ich zakup sfinansowany został w ramach Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Podkarpackiego na lata 2014 – 2020

Ambulanse, które trafiły na Podkarpacie to Fiaty Doblo. Mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji transportów sanitarnych, w tym wymazowych.

Na zdjęciu ambulans z otwartymi tylnymi drzwiami, z widocznym w środku wyposażeniem