Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego

 

Dostosowanie infrastruktury edukacyjnej powiatu łańcuckiego do potrzeb kształcenia zawodowego

Opis projektu

„Nie samą nauką człowiek żyje” – to powiedzenie przyświecało pomysłodawcom dużego projektu edukacyjnego zrealizowanego przez Powiat Łańcucki. Pomyślano w nim zarówno o zwiększeniu kompetencji zawodowych, jak i sprawności fizycznej młodzieży.

W Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie powstała hala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę wraz z zapleczem socjalnym i pokojami trenerskimi, jakiej wcześniej nie było w żadnej szkole ponadpodstawowej prowadzonej przez samorząd powiatowy.

Planując budowę tego obiektu, chcieliśmy, żeby nie tylko rozszerzył możliwości prowadzenia zajęć wychowania fizycznego dla uczniów naszych szkół, lecz by jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i rozwoju sportu na ziemi łańcuckiej – mówi wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus.

Lekcje dla uczniów odbywają się przeważnie przed południem i we wczesnych godzinach popołudniowych. Później sala jest otwarta dla dzieci, młodzieży i dorosłych trenujących tu różne dyscypliny sportu. W weekendy odbywają się zawody sportowe. Z trybuny może je obserwować prawie 200 osób. Uwagę zwraca nie tylko funkcjonalność obiektu, lecz także ciekawa bryła z elementami drewna oraz przeszkleniami. Na elewacji i na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne.

W Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie przebudowano pomieszczenia na pracownię dydaktyczną wraz z zapleczem socjalnym. Remont przeprowadzono również w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Ponadto kupiono pomoce dydaktyczne dla szkół zawodowych. Nowy sprzęt wzbogacił m.in. pracownie matematyki, informatyki, architektury krajobrazu, silników samochodowych, elektrotechniki i elektroniki samochodowej, podwozi i nadwozi samochodowych, fizyki i chemii w Zespole Szkół Technicznych, pracownie mechatroniki, elektryczną i elektroniczną oraz informatyki w Zespole Szkół nr 2, a także pracownie reklamy, sprzedaży i rachunkowości w Zespole Szkół nr 3.

Galeria 

Wnętrze hali sportowej w Łańcucie ściana zewnętrzna hali sportowej z zamontowanymi panelami fotowoltaicznymi Ściana zewnętrzna Hala sportowa z lotu ptaka Hala sportowa z lotu ptaka

 

Informacje szczegółowe

Beneficjent

Powiat Łańcucki

Program

Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

9 014 745,12 zł

Wkład UE

2 937 064,12 zł

Symbol punktu na mapie Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
zapytaj@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Rzeczypospolita Polska, Podkarpackie, Unia Europejska

Urzad Marszalkowski

Portal FE

Serwisy programów

 
 
 
 

© 2014-2022 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Domena chroniona przez SECTIGO

 Strona RPO 2020 na portalu Facebook    Strona RPO 2020 na portalu Youtube     Instagram     Kanał informacyjny nagłówków wiadomości RSS