Informacje o szkoleniu

Zapraszamy na szkolenie w zakresie poprawnej realizacji zasady dostępności dla polityki spójności na lata 2014-2020 w kontekście realizowanych projektów współfinansowanych ze środków EFRR.

Celem szkolenia jest poznanie przez beneficjentów Regionalnego ProgramuOperacyjnego Województwa Podkarpackiego zagadnień związanych z praktycznym stosowaniem standardów dostępności w projektach finansowanych ze środków UE. 

Szkolenie odbędzie się 17 maja 2019 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, ul. Towarnickiego 3a.

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi Fundacja „FADO”, która zajmuje się szeroko rozumianym badaniem dostępności wszystkiego, co powinno być do dyspozycji osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Fundacja prowadzi szkolenia z zakresu "uniwersalnego projektowania", rozpoznawania i eliminacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i osobistych, tworzenia warunków sprzyjających zwiększaniu dostępności usług informatycznych dla niepełnosprawnych, czy też sposobów komunikowania się z osobami głuchymi i głuchoniewidomymi.

Dla kogo

Szkolenie adresowane jest do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 realizujących projekty inwestycyjne.  

Program szkolenia

  • Działania w zakresie dostępności prowadzone przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informacja o programie Dostępność plus i o standardach dostępności
  • Standard transportowy – jak realizować zapisy standardu, dobre i złe praktyki 
  • Standard architektoniczny – jak realizować zapisy standardu, dobre i złe praktyki 
  • Standard cyfrowy – jak realizować zapisy standardu, dobre i złe praktyki

 

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
Tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.