Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać dofinansowanie, o czym pamiętać przy wypełnianiu wniosku i według jakich kryteriów będzie on oceniany. Na te i wiele innych pytań odpowiadali dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego specjaliści z Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości podczas szkolenia zorganizowanego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

 Szansa na dotacje

Celem szkolenia było przekazanie informacji na temat planowanego wsparcia dla potencjalnych beneficjentów działania 1.4 wsparcie MŚP, poddziałania 1.4.1. Dotacje bezpośrednie, typ projektu: Rozwój MŚP osi priorytetowej I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka. Nabór wniosków w ramach tego konkursu właśnie się rozpoczął i zakończy się 31 marca 2016 r. Łączna pula środków przeznaczona na to działanie to 200 mln zł. Środki, o które mogą ubiegać się przedstawiciele MŚP mogą zostać przeznaczone na inwestycje służące wprowadzeniu na rynek nowych lub znacznie ulepszonych produktów albo usług. O wsparcie w ramach tego konkursu ubiegać się mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność na rynku dłużej niż 12 m-cy. Regulamin konkursu, zawierający wszelkie szczegółowe dane dostępny jest w Ogłoszeniu o naborze 

 

Szkolenia beneficjentów

Porady ekspertów udzielone podczas szkolenia z pewnością pomogą rozwiać ewentualne wątpliwości beneficjentów i jeszcze lepiej przygotować się do całego procesu aplikowania o środki unijne. Instytucja Zarządzająca planuje jeszcze dwa takie szkolenia dla przedstawicieli MŚP. Oprócz tego specjaliści, zajmujący się tematyką unijnego wsparcia dla przedsiębiorców odpowiadają na pytania mailowo i telefonicznie (kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (17) 747 61 71. Niektóre pytania i odpowiedzi znaleźć można na stronie internetowej w zakładce Wyjaśnienia i interpretacje dla wnioskodawców OP I.  

Materiały szkoleniowe dostępne będą na stronie www.rpo.podkarpackie.pl, w zakładce „Pobierz publikacje i poradniki”.

 Uczestnicy szkolenia