Ciekawa, łatwo wpada w ucho i opowiada o Funduszach Europejskich, które towarzyszą nam w codziennym życiu – czy podczas robienia zakupów, podróżowania pociągiem, czy też w trakcie wykonywania badań w szpitalu. Mowa o piosence zatytułowanej „Małe niebieskie logo”, która zwyciężyła w kategorii: piosenka. Autor zwycięskiej pracy to 15 letni Michał Pich z Gimnazjum w Pruchniku. Autorami muzyki do zwycięskiej piosenki są: Piotr Grygiel, Grzegorz Grubman i Wojciech Dąbrowski.

Michał Pich za zdobycie 1 miejsca w swojej kategorii otrzymał konsolę do gier X-box one z kinectem. Gimnazjalista pojedzie również na wycieczkę do Brukseli na zaproszenie Tomasza Poręby – posła do Parlamentu Europejskiego, poza tym to do jego szkoły pojedzie drużyna  siatkarzy z Asseco Resovii.

Konkurs Fundusze Europejskie – Zaprojektuj swoją przyszłość, który odbył się w kwietniu br. spotkał się z nieprawdopodobnym zainteresowaniem podkarpackich uczniów. Na konkurs wpłynęło ogółem 1947 prac, w tym: 1561 komiksów, 304 piosenki i 82 gry. Jury złożone z zawodowców oraz przedstawiciela organizatora i partnerów (komiks: Berenika Kołomycka, Jarosław Ejsymont, Sylwia Tęcza, piosenka: Piotr Grygiel, Grzegorz Grubman, Joanna Skrzypek, Agnieszka Zarzyczny, gra: Tomasz Kreczmar, Rafał Polak, Wioletta Rejman, Sylwia Tęcza) wyłoniło zdobywców 1, 2 i 3 miejsca oraz trzy wyróżnienia. W kategorii komiks przyznano również trzy nagrody dodatkowe, a w kategorii: gra, dwie nagrody dodatkowe. Łącznie nagrodzonych zostało 23 osoby.

Wszystkie nagrodzone prace zobaczyć można na naszym profilu na Google+.

 Zwycięska piosenka "Małe niebieskie logo".