Dni Otwarte Funduszy Europejskich to cykliczna impreza, która od trzech lat odbywa się w całej Polsce. Ma na celu promowanie beneficjentów, którzy realizowali projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. Wszystko po to, by pokazać w jaki sposób unijne dotacje wsparły utworzenie lub udoskonalenie danej firmy, miejsca czy instytucji. Wiele miejsc oferowało tego dnia darmowe wejściówki lub organizowało specjalne zajęcia dla zwiedzających. Majówka z Funduszami na rzeszowskim rynku, która odbyła się w sobotę 14 maja, była uwieńczeniem wszystkich atrakcji.

Specjalną relację na żywo wprost z rzeszowskiego rynku dla wszystkich mieszkańców województwa, którzy nie mogli wziąć w niej udziału, zapewniła TVP Rzeszów. Poniżej link do materiałów, w których przedstawiciele Województwa oraz niektórzy beneficjenci opowiadali o efektach wdrażania funduszy w naszym regionie.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – Rzeszów 2016

W telewizji wyemitowane zostaną również felietony, które zostały nagrane podczas DOFE u kilkunastu beneficjentów z województwa podkarpackiego. Materiały będzie można zobaczyć:

  • Odcinek I – 24 maja 2016 r. o godz. 21:30 i powtórka 25.05 godz. 18:15

W programie relacja z imprezy plenerowej   „Z Funduszami Europejskimi na Majówkę, która odbyła się 14 maja na rzeszowskim Rynku. Wraz z turystami odwiedzimy Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice" oraz sprawdzimy jak powstają eksponaty, które można oglądać w Wirtualnych Muzeach Podkarpacia.

  •  Odcinek II – 26 maja 2016 r. o godz.21:30 i powtórka 27.05 godz. 18:15

W programie pokażemy atrakcje jakie przygotował Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie dla tych którzy przyszli w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich – m.in. pokazy mody, kulinarne i sportowe. Odwiedzimy Medynię Głogowską, gdzie powstał szlak garncarski, który promowany jest dzięki nowym technologiom. W Pysznicy uczestniczyć będziemy w pikniku rodzinnym pt. Ekologicznie poproszę, a w Stalowej Woli - w warsztatach modelarskich.

  • Odcinek III – 28 maja 2016 r. o godz. 21:30 i powtórka 29.05 godz. 18:15

W programie pokażemy jak obchodzono Dni Otwartych Funduszy Europejskich w arboretum w Bolestraszycach, które dzięki środkom unijnym staje się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów. W Stubnie sprawdzimy z czego słynie ta miejscowość, a uczniowie i nauczyciele tamtejszego Zespołu Szkół przekonywać będą, że  „Nauka nie musi być nudna”. Będzie też niecodzienna okazja zwiedzenia podziemi Pałacu Humnickich w Birczy oraz zapoznania się z atrakcjami, które na ten sezon szykowane są w przemyskim Zamku Kazimierzowskim.

  • Odcinek IV – 30 maja 2016 r. o godz. 21:30 i powtórka 31.05 godz. 18:15

W programie sprawdzimy czy Dni Otwarte Funduszy Europejskich ściągnęły w Bieszczady turystów, przejdziemy też wraz z nimi jedną z przygotowanych dzięki unijnym dotacjom tras w gminie Baligród. W Sanoku odwiedzimy Galicyjski Rynek, a w Bóbrce Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza - gdzie otworzono kolejną atrakcję: Multimedialny warsztat, zaś w Sołonce pokażemy Koncert muzyczny na wybudowanej przy współudziale unijnych dotacji Kaskadzie Solankowej.