Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju powierzyło PCG Polska Sp. z o.o. (PCG) wykonanie badań dotyczących usług doradczych na rzecz samorządów lokalnych. Celem tych analiz jest

  • rozpoznanie obecnych praktyk w zakresie korzystania ze wsparcia doradczo-szkoleniowego w samorządach lokalnych
  • identyfikacja barier w odniesieniu do korzystania z usług wsparcia
  • charakterystyka potrzeb doradczo-szkoleniowych w samorządach.

Badanie jest częścią analiz prowadzonych w celu wypracowania rekomendacji dla sposobu funkcjonowania Centrum Wsparcia Doradczego (CWD). Szczegółowe informacje dotyczące badania oraz projektu CWD znajdują się w piśmie polecającym, które zostało rozesłane w dn. 30.01.2018 r. wraz z ankietami do urzędów gmin, powiatów i urzędów marszałkowskich.

Jeśli jesteście Państwo pracownikami jednostki samorządu terytorialnego, serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w lepsze zaprojektowanie usługi doradztwa dla samorządów poprzez wypełnienie ankiety internetowej:

Ankieta dla decydentów JST - gminyPrzejdź do serwisu zewnętrznego

Ankieta dla decydentów JST - powiatyPrzejdź do serwisu zewnętrznego

Ankieta dla decydentów JST - województwaPrzejdź do serwisu zewnętrznego

Ankieta dla pracowników JST (kontekstowa)Przejdź do serwisu zewnętrznego

Kwestionariusze ankiet dla decydentów JST (marszałków województw, starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów) zostały rozesłane bezpośrednio do adresatów.

Równolegle prowadzone jest badanie podażowe z przedstawicielami podmiotów świadczących usługi doradztwa dla JST.

Ankieta dla podmiotów świadczących usługi doradztwa dla JST

Badanie jest prowadzone tylko do dnia 28 lutego. Wypełnienie ankiety online zajmie Państwu około 15 minut. Wszelkie informacje zdobyte w badaniu traktowane są jako poufne.


Kontakt do Zespołu badawczego PCG Polska:

Zespół badawczy PCG Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.  +48 42 2908 230

Kontakt do pracownika Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju odpowiedzialnego za badanie:

Małgorzata Lublińska
Departament Strategii Rozwoju
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 273 80 03

W imieniu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz PCG Polska z góry dziękujemy za udział w badaniu. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.