Przed nami jedna z największych imprez lotniczych w południowo – wschodniej Polsce - Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Tym razem lotnicze święto odbędzie się w Mielcu, mieście z długimi lotniczymi tradycjami. To już IV edycja wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez w regionie. Pokazy lotnicze podobnie jak w latach ubiegłych wspierane są przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego. Podniebne show pomaga promować i propagować lotnictwo i kosmonautykę – inteligentne specjalizacje regionu, zapisane w RPO.

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbędą się 28 lipca na lotnisku w Mielcu. Organizatorami wydarzenia są Polskie Zakłady Lotnicze, Województwo Podkarpackie, Miasto Mielec oraz Lotnisko Mielec. Pokazy zostały objęte patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej RP.

Według wstępnych informacji wynika, że w tegorocznych pokazach udział weźmie m.in. Artur Kielak, zespoły akrobacyjne FireBirds, Celfast Flying Team, będzie też można zobaczyć samoloty produkowane w Mielcu np. Iskrę i Biesa. Główną atrakcją będzie łotewski zespól akrobacyjny Baltic Bees. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki: wystawa statyczna, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne gwiazd.

Podkarpackie Pokazy Lotnicze „Na Pokładzie Funduszy Europejskich” na stałe wpisały się w repertuar imprez w województwie podkarpackim. Pierwsze pokazy odbyły się w Mielcu. Gospodarzami kolejnych edycji były miasta: Rzeszów i Krosno, a w tym roku lotnicze święto wraca do Mielca, który świętuje 80-lecie przemysłu lotniczego.

Pełny program wydarzenia poznamy w najbliższym czasie. Wszelkie informacje na temat pokazów lotniczych, programu, i atrakcji będą umieszczane na stronie internetowej: www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl oraz na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1747760055288647/