Nowy odcinek drogi i przebudowane skrzyżowanie ul. Powstańców Warszawy z ul. Witosa oddano w Mielcu 20 września br. Inwestycja jest częścią dużego projektu komunikacyjnego, który miasto realizuje w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, dofinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego.

Za realizację projektu odpowiadała firma Bruk-Dar. Oficjalnego otwarcia dokonali marszałek Władysław Ortyl oraz pełniący funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos poprzez odsłonięcie tablicy z nazwą projektu. Prezydent dziękował marszałkowi, który jest przedstawicielem instytucji zarządzającej RPO WP. 

Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom w realizację tej inwestycji. Cieszę się, że wykonawcą była nasza mielecka firma, a wsparcie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO - mówił Fryderyk Kapinos.

To kolejna inwestycja w ramach RPO WP. Jesteśmy rozliczani już nie tylko z zakontraktowanych projektów, ale przede wszystkim z wydatkowania. W tej klasyfikacji jesteśmy na drugim miejscu i chcemy koniecznie tę pozycję utrzymać. Jest to istotne przy staraniach o dodatkową pulę środków. Ta inwestycja powstała w ramach ciekawego instrumentu jakim są Miejskie Obszary Funkcjonalne - podsumował marszałek.

W ramach projektu pn. "Poprawa jakości systemu transportu publicznego dla MOF Mielec" powstał nowy odcinek o długości 1,5 km ze ścieżkami rowerowymi łączący Park Przemysłowy przy ul. Inwestorów z ul. Witosa. W ramach projektu wcześniej zakupiono 14 autobusów i zbudowano pętlę dla tych pojazdów przy u. Powstańców Warszawy.  Cały projekt kosztował niewiele ponad 40 mln zł, z czego dofinansowanie RPO to prawie 27,5 mln zł.

 

Uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej Uroczyste otwarcie drogi Przebudowane skrzyżowanie Droga dofinansowana z RPO WP

 

tekst i foto
Tomasz Leyko
rzecznik prasowy UMWP