Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest poznanie przez beneficjentów Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Podkarpackiego zagadnień związanych z kontrolą, nadużyciami i nieprawidłowościami finansowymi w projektach inwestycyjnych RPO WP  2014-2020.

Szkolenie odbędzie się w dniach 24-25 października 2019 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna) 

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi pani  Katarzyna Dziuba-Kubicka – ekspert  w zakresie pomocy publicznej i funduszy unijnych. Doradca w Ministerstwie Rozwoju i Centrum Projektów Polski Cyfrowej oraz pracownik instytucji wdrażającej projekty  unijne. Od ponad 10 lat zajmuje się oceną  i kontrolą  projektów. Kierownik zespołów  kontrolujących wykorzystanie dofinansowania projektów infrastrukturalnych z funduszy UE. Autor kilkuset opinii w zakresie występowania  pomocy publicznej w projektach unijnych. Autor kilkudziesięciu publikacji nt. pomocy publicznej i funduszy unijnych m.in. w dzienniku Rzeczpospolita. Doświadczony trener i wykładowca, dotychczas przeprowadziła ponad 500 szkoleń  z zakresu pomocy publicznej, kontroli i wdrażania funduszy unijnych, w tym na zaproszenie Ministerstwa Rozwoju oraz wielu instytucji zarządzających i wdrażających programy unijne. Ukończyła specjalistyczne studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu audytu śledczego, kontroli i rachunkowości.

Dla kogo

Szkolenie adresowane jest dla beneficjentów projektów inwestycyjnych  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Program szkolenia

 • Wprowadzenie do zagadnienia kontroli projektów
 • Zasady formalno-prawne przeprowadzania kontroli, dokumentowania ustaleń i informowania o wynikach kontroli
 • Kontrola na dokumentach i kontrola na miejscu realizacji projektu
 • Kontrola doraźna projektów
 • Omówienie najczęstszych błędów identyfikowanych na etapie kontroli i ich klasyfikacja
 • Nadużycia finansowe - definicja, zapobieganie i postępowanie po ujawnieniu.
 • Nieprawidłowości i uchybienia – definicja i konsekwencje występowania
 • Procedura usuwania nieprawidłowości
 • Zasady przeprowadzania kontroli trwałości na miejscu realizacji projektu
 • Zasady odzyskiwania środków
 • Naruszenie dyscypliny finansów publicznych
 • Wykluczenie z możliwości ubiegania się o środki europejskie

 

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
Tel. 17 747 64 86
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.