Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest poznanie przez beneficjentów Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Podkarpackiego zagadnień związanych z podatkiem VAT w projektach unijnych.

Szkolenie odbędzie się w dniach 12-13 listopada 2019 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna) 

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi pani Halina Kędziora -  doradca podatkowy i członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Prelegentka zajmuje się prowadzeniem księgowości projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej; monitorowaniem i kontrolą projektów unijnych, szkoleniami z zakresu zasad funkcjonowania, rozliczania i kontroli projektów unijnych; zagadnieniami finansowymi i podatkowymi; zarządzaniem finansami firm; doradztwem księgowym i podatkowym dla firm.

Dla kogo

Szkolenie adresowane jest dla beneficjentów projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Program szkolenia

  • Zakres opodatkowania 

- Działalność nie objęta ustawą o VAT

- Działalność objęta ustawą o VAT

  • Opodatkowanie podatkiem VAT dotacji – dotacja będąca dopłatą do ceny sprzedaży towarów i usług (przykłady)
  • Odliczenie i zwrot podatku naliczonego

- Zasady ogólne (przesłanki do odliczenia VAT, zasada natychmiastowości odliczenia)

- Prewspółczynnik

- Współczynnik

  • Najnowsze orzecznictwo TSUE (w tym złożone zapytania prejudycjalne)

- Wpływ na kwalifikowalność VAT w bieżącej perspektywie finansowania

- Wpływ na kwalifikowalność VAT w poprzedniej perspektywie finansowania (ewentualna konieczność korekty w okresie trwałości)

  • Kontrola kwalifikowalności podatku VAT (etapy i narzędzia)

- Etap weryfikacji formalnej wniosku o dofinansowanie

- Etap weryfikacji merytorycznej wniosku o dofinansowanie

- Etap realizacji projektu

- Etap po zakończeniu realizacji projektu

     

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
Tel. 17 747 64 86
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.