Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest poznanie przez beneficjentów RPO WP 2014-2020 zasad dotyczących pomocy inwestycyjnej i operacyjnej po nowelizacji Ustawy OZE w kontekście projektów realizowanych w ramach RPO WP 2014-2020.

Szkolenie odbędzie się:

  • 19 maja 2017 r. w godz. 9.00–15.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Rzeszów, Al. Ł. Cieplińskiego 4 (sala audytoryjna)

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się uczestnik zostanie poinformowany mailem.

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do beneficjentów RPO WP 2014-2020 realizujących projekty w ramach EFRR

Program szkoleń

  • Pomoc operacyjna na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych
  • Pomoc inwestycyjna na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych oraz pomoc de minimis
  • Łączenie pomocy operacyjnej z pomocą inwestycyjną

Szkolenie poprowadzi pani Agnieszka Kilanowska, specjalista w Departamencie Monitorowania Pomocy Publicznej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Ekspert w zakresie pomocy publicznej i pomocy de minimis na energetykę i ochronę środowiska. Pracując w UOKiK prowadzi m. in. postępowania notyfikacyjne dotyczące polskich projektów pomocowych, w tym ustawy o odnawialnych źródłach energii. Wielokrotnie uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami Komisji Europejskiej dotyczących konkretnych spraw oraz w spotkaniach wielostronnych z innymi państwami członkowskimi dotyczących zmiany reguł dopuszczalności pomocy publicznej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z zakresu pomocy publicznej.

Organizator szkoleń

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4
35-010 Rzeszów
tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.