Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do prawidłowego dokumentowania i rozliczania projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 poprzez podniesienie ich wiedzy i umiejętności w tym obszarze. Uczestnicy nabędą umiejętności związane z rozliczaniem poszczególnych etapów projektów, przygotowaniem do kontroli projektów przez uprawnione podmioty oraz zamknięcia projektów.

 

Szkolenie odbędzie się 25 maja 2018 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna) 

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.Uwaga! brak miejsc.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi pani Ingrid Szrajer - ekspertka Ministra Rozwoju w zakresie funduszy unijnych, z licznymi sukcesami w zakresie opracowywania wniosków o dofinansowanie w ramach funduszy strukturalnych, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i monitorowania prawidłowości realizacji projektów dofinansowanych z funduszy UE.

Dla kogo? 

Szkolenie przeznaczone dla beneficjentów, członków Zespołów projektowych: księgowych, kwestorów, specjalistów ds. finansowych, specjalistów ds. rozliczeń, koordynatorów i kierowników projektów unijnych, specjalistów ds. projektów unijnych w instytucjach i jednostkach, które realizują projekty w ramach EFRR Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego

Program szkolenia

  1. Zasady rachunkowości projektów unijnych
  2. Prawidłowo prowadzona dokumentacja projektu
  3. Kwalifikowalność wydatków – kluczowe aspekty finansowe
  4. Główne obszary nieprawidłowości w prowadzonej dokumentacji projektu UE
  5. Kontrola projektu dofinansowanego z funduszy unijnych
  6. Dyskusja i konsultacje z trenerką

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
Tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.