Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu zakazu podwójnego finansowania wydatków wśród Beneficjentów realizujących projekty  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020

Szkolenie odbędzie się 11 czerwca 2018 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna).

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu uczestnik zostanie poinformowany mailem. W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach, wypełniając odpowiednio formularz zgłoszeniowy. 

Szkolenie poprowadzi pani Ingrid Szrajer - ekspertka Ministra Rozwoju w zakresie funduszy unijnych, z licznymi sukcesami w zakresie opracowywania wniosków o dofinansowanie w ramach funduszy strukturalnych, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania i monitorowania prawidłowości realizacji projektów dofinansowanych z funduszy UE.

Dla kogo

Szkolenie przeznaczone dla beneficjentów, członków Zespołów projektowych: księgowych, kwestorów, specjalistów ds. finansowych, specjalistów ds. rozliczeń, koordynatorów i kierowników projektów unijnych, specjalistów ds. projektów unijnych w instytucjach i jednostkach, które realizują projekty w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego

 Program szkolenia

  1. Podwójne finansowanie wydatków – definicja
  2. Podstawy prawne zakazu podwójnego finansowania wydatków
  3. Kumulacja pomocy z wszelką inną pomocą państwa
  4. Główny katalog naruszeń noszących znamiona podwójnego finansowania
  5. Najczęstsze przykłady wystąpienia podwójnego finansowania – analiza przypadków
  6. Skutki naruszenia zakazu podwójnego finansowania – analiza przypadków
  7. System kontroli związany z przeciwdziałaniem podwójnemu finansowaniu wydatków
  8. Jak się zabezpieczyć przed ryzykiem wystąpienia podwójnego finansowania wydatków – dobre praktyki
  9. Dyskusja i konsultacje z trenerką  

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4
tel. 17 773 60 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.